Babiš chce pred Vianocami dopriať Čechom antigénové testovanie, aby mohli uvoľniť obmedzenia

PREMIÉR: Oficiálne návštívil Českú republiku
Predseda vlády ČR Andrej Babiš. Foto: SITA/Branislav Bibel

Český premiér Andrej Babiš chce, aby sa ľudia mohli pred Vianocami zadarmo otestovať antigénovými testami na ochorenie COVID-19. Preto je podľa neho nutné, aby české ministerstvo zdravotníctvo čo najskôr predložilo plán antigénového testovania. Informuje o tom spravodajský portál Novinky.cz.

„Bol by som veľmi rád, aby sme umožnili všetkým občanom aspoň týždeň či desať dní pred Vianocami sa nechať dobrovoľne a zadarmo testovať antigénovými testami,“ povedal Babiš v utorok na veliteľskom zhromaždení armády. Ako ďalej uviedol, predpokladom je, aby sa Česká republika dostala do tretieho stupňa v rámci protiepidemického systému a ľudia sa mohli viac zhromažďovať.

Viac o téme: Koronavírus

„Bola by to dobrá vec, bolo by to efektívne,“ skonštatoval predseda českej vlády s tým, že by o antigénové testovanie, ktoré je lacnejšie ako PCR testy, podľa neho mohol byť záujem a rezort zdravotníctva ho musí pripraviť.

Od armády očakáva Babiš súčinnosť. Na zhromaždení jej však aj poďakoval za doterajšiu spoluprácu pri zvládaní epidémie koronavírusu.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Andrej Babiš