Tento model Ferrari sa predal za neuveriteľných 28 miliónov dolárov

Ferrari za 28 mil dolarov
Ferrari sa predalo za neuveriteľnú sumu

Na začiatku októbra 2013 sa Ferrari 250 GTO z roku 1963 stalo najdrahším autom na celom svete. Tento legendárny model Ferrari bol vydražený v aukcii za päťdesiatdva miliónov dolárov. Ferrari vyrobilo len 39 kusov tohto modelu. Klasický superšport sa preslávil najmä v súťaži na 24 hodín Le Mans a víťazstvom v roku 1963 na pretekoch Tour de France.

Bloomberg práve potvrdil udalosť podobných rozmerov. V roku 1956 Ferrari vyrobilo model nazvaný 290 MM. Boli ich iba 4 kusy na celom svete. Jedným z týchto štyroch kusov bol práve predaný za 28 miliónov dolárov. V roku 1956 Ferrari 290 MM odvodzuje svoj názvu od Mille Miglia, preteky, pre ktoré bol tento automobil navrhnutý a vyrobený, nakoniec aj vyhrali.

Motor, ktorý poháňal toto automobilové dielo k víťazstvu je pozdĺžne uložený 3,5 litra V12. Má 320 koní pri 7200 otáčkach za minútu, čo podľa noriem v rokoch 1956 bolo takmer neuveriteľné. Aj v porovnaní z rokom 2015 to je viac než drvivá väčšina áut na ceste. Ferrari 290 MM, ktorý sa práve predal za  28 miliónov dolárov je vyrobený z oceľových trubiek, rovnako ako jeho tri ďalšie kusy. Využíva nezávislé zavesenie predných kolies, trojuholníkové ramená, hydraulické tlmiče. Automobil má tiež vysoko výkonné bubnové brzdy. Motor má  4-rýchlosti.

Vozidlá Ferrari sú už považované za vynikajúcu investíciu, ktorá s najväčšou pravdepodobnosťou na cene bude iba získavať.

Pozri si fotogalériu predaného Ferrari:

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Ferrari