Nové Suzuki Swift podrobnejšie

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Suzuki Swift
Foto: Suzuki

BRATISLAVA 24. júna (WEBNOVINY) – Ako si môžete všimnúť na fotografiách, v oblasti dizajnu prednej časti auta sa žiadne prevratné zmeny nekonajú. K dispozícii už máme aj fotografie zozadu. Zadné svetlá sú výrazne väčšie no aj zadná časť je v podstate evolúciou dizajnu dosluhujúceho modelu. O tom, že nový Swift narástol do všetkých rozmerov sme vás informovali v predošlom článku.

Prekvapivo veľký pokrok nastal na prvý pohľad v interiéri. Tam automobilka upustila od veľmi strohého dizajnu palubnej dosky, za ktorý bol Swift často kritizovaný. Tvary nie len palubnej dosky nového Swiftu sú teraz komplikovanejšie a interiér auta pôsobí oproti predchodcovi omnoho hodnotnejšie. Bohatšia bude aj štandardná výbava, ktorá napríklad obsahuje 7 airbagov a stabilizačný systém ESP.

Suzuki Swift
Foto: Suzuki

Foto: Suzuki

Suzuki Swift
Foto: Suzuki

Foto: Suzuki

Suzuki Swift
Foto: Suzuki

Foto: Suzuki

Suzuki Swift
Foto: Suzuki

Foto: Suzuki

Máme však nové informácie o motoroch. Základ ponuky bude predstavovať štvorvalec 1.2 Dual VVT, ktorý je na rozdiel od súčasnej „jedna-trojky“ vybavený systémom variabilného časovania sacích aj výfukových ventilov. Nový motor má navyše o 17% nižšiu spotrebu paliva a o málo vyšší výkon.

V ponuke bude aj vznetový motor 1.3 DDiS, ktorý však bude k dispozícii až na budúci rok. Oproti agregátu používanému v súčasnosti sa jeho výkon ani krútiaci moment nezmení, no vďaka nižším vnútorným stratám motor produkuje menej emisií a plní emisnú normu Euro 5. Obidva motory budú kombinované s päťstupňovou manuálnou prevodovkou. Podrobné technické údaje prinášame v tabuľke:

Motor

1.2 Dual VVT

1.3 DDiS

Zdvihový objem (cm3)

1242

1248

Valce / ventily

4 / 4

4 / 4

Najvyšší výkon (kW / ot./min.)

69 / 6000

55 / 4000

Najvyšší krút. moment (Nm / ot./min.)

118 / 4800

190 / 1750

Max. rýchlosť (km/h)

165

165

Zrýchlenie 0-100 km/h (s)

12,3

12,7

Komb. spotreba (l / 100 km)

5,0

4,2

Suzuki Swift novej generácie sa začne predávať až po jeho predstavení na októbrovom autosalóne v Paríži a svojho predchodcu tak nahradí po piatich rokoch produkcie. K dispozícii bude aj trojdverové prevedenie a neskôr prídu aj verzie so systémom Auto Start Stop.

Ondrej Rabatin / Webnoviny.sk

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie Suzuki