EarthRoamer XV-HD je luxusné terénne obytné vozidlo!

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Xv hd.jpg

EarthRoamer XV-HD je luxusné terénné obytné vozidlo za nemalý peniaz!

Americká spoločnosť EarthRoamer nie je každému známa, no na trhu sa pohybuje už nejaký čas, za ktorý si našla mnoho fanúšikov. Od roku 1998 vyrába model XV-LTS, ktorý je už sám o sebe poriadne monštrum, no výrobcovia sa rozhodli, že to chce ešte niečo väčšie a prichádzajú tak s vozidlom XV-HD.

XV-HD je teda terénne obytné vozidlo, ktoré vychádza z Fordu F-750.  Ten poháňa dieselový motor o objeme 6.7 litra s výkonom 330 koní a krútiacim momentom 983 Nm. Americká spoločnosť sa však rozhodla upraviť podvozok, ktorý sa môže pochváliť napr. vzduchovým odpružením zadnej nápravy alebo hydraulickým systémom nastavovania svetlej výšky.

XV-HD však nie je len obyčajné terénne vozidlo, pretože sa môže pochváliť veľmi luxusným interiérom, ktorý je pre americkú spoločnosť typický. Nájdete tu podlahové kúrenie, práčku, chladničku, sedačku, ručne vyrábaný drevený nábytok, klimatizáciu, ovládanie systémov cez dotykovú obrazovku a mnoho ďalšieho.

Možno si niektorí z vás teraz povedali, kde vezme toto monštrum energiu na všetky spotrebiče a fungovanie tak luxusného interiéru? O to sa starajú lítium-iónové akumuláty s kapacitou 20 kWh a v prípade potreby sú pripravené i solárne panely. S vozidlom XV-HD sa nemusíte báť vybrať aj na dlhšie cesty po svete, pretože nádrž na naftu má objem až 435 litrov, do nádrže na čistú vodu môžete natankovať 946 litrov vody a nádrž na odpadovú vodu má objem 473 litrov.

Pokiaľ si však budete chcieť kúpiť toto vozidlo, tak si pripravte aspoň 1 milión eur, pričom budete musieť vopred zaplatiť zálohu vo výške 300 tisíc eur.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie Ford