Asociácia televíznych vysielateľov Slovenska má nového predsedu predstavenstva, je ním Peter Gažík

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Riaditeľ skupiny Markíza Peter Gažík
Tento článok pre vás načítala AI.

Asociácia televíznych vysielateľov Slovenska (ATVS) má nového predsedu predstavenstva. Najbližšie dva roky ju povedie generálny riaditeľ skupiny Markíza Peter Gažík.

Ako ATVS informovala v tlačovej správe, Gažíka zvolili členovia ATVS na svojom zasadnutí. Vo funkcii vystriedal generálneho riaditeľa JOJ Group Marcela Gregu, ktorý tento post zastával od roku 2020, ten ale bude v ATVS pôsobiť i naďalej ako člen predstavenstva.

Priority nového predsedu

Gažík medzi svoje priority na čele asociácie radí podporu domácej audiovizuálnej tvorby, a tiež férového a korektného trhového prostredia. Prínos súkromných vysielateľov pre domáci kultúrny a kreatívny priemysel považuje Gažík za podstatnú súčasť slovenského mediálneho prostredia.

„Členovia ATVS podporujú slovenský televízny priemysel. V spolupráci s talentovanými tvorcami a producentmi sa snažíme vytvárať programy, ktoré nielen oslovujú divákov svojou kvalitou, ale zároveň reflektujú bohatú kultúrnu tradíciu Slovenska. Nejde pritom len o finančnú podporu, ale aj rozvoj nových talentov v audiovizuálnom priemysle,“ hovorí nový predseda predstavenstva ATVS.

Kultúrna identita Slovenska

Poukázal tiež na to, že podporou domácej audiovizuálnej produkcie poskytujú súkromní vysielatelia prácu mnohým ľuďom v audiovizuálnom priemysle.

„Veríme, že podpora kreatívneho priemyslu je kľúčová pre udržanie kultúrnej identity Slovenska,“ vyjadril sa a avizoval, že plánujú naďalej investovať do projektov a iniciatív podporujúcich rozmanitosť audiovizuálnej tvorby.

„Cieľom ATVS je aj naďalej zabezpečovať na Slovensku férové a korektné trhové prostredie a podporovať voľnú hospodársku súťaž v súlade s všetkými platnými pravidlami. ATVS má silnú pozíciu a teším sa na spoluprácu na výzvach, ktorým budeme spoločne čeliť v najbližšom období,“ uzavrel Gažík.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Marcel GregaPeter Gažík
Firmy a inštitúcie TV JOJTV Markíza