Aliancia za rodinu žiada Pellegriniho, aby zastavil transsexuálnu revolúciu a ochránil deti pred „šialenosťami“

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
LGBT, aktivisti, protest
Foto: ilustračné, SITA/AP
Tento článok pre vás načítala AI.

Aliancia za rodinu a vyše 12-tisíc občanov podpísaných pod petíciou žiada predsedu Národnej rady SR Petra Pellegriniho, „aby ochránil deti pred mrzačením a zastavil transsexuálnu revolúciu“.

Ako predseda strany Hlas-SD, ktorá nominovala ministerku zdravotníctva a ministra vnútra, má zabezpečiť, aby ministri predložili zákon, ktorý bude garantovať, že „absurdity o tehotných a rodiacich mužoch sa nebudú týkať Slovenska“.

Chcú chrániť deti pred šialenosťami

Bohužiaľ, už sa stala situácia, že vďaka štandardom bol na Slovensku zapísaný muž s mužskými pohlavnými orgánmi za ženu,“ tvrdí predseda Aliancie za rodinu Anton Chromík.

Stanislav Gunčaga doplnil, že úprava zákonov je nevyhnutná, aby sme ochránili deti pred „šialenosťami“ a ostatných pred kriminalizáciou.

Táto ideológia sa v skutočnosti stáva veľmi agresívnou a v zahraničí už viedla k trestaniu tých, ktorí nesúhlasili či už s oslovovaním mužov ženskými menami a zámenami a dokonca k sankciám a trestom rodičov, ktorí nesúhlasili s mrzačením vlastných detí. Kanadský súd dokonca rozhodol, že ak otec nazve svoju dcéru dievčaťom, bude to považované za domáce násilie,“ argumentuje.

Používanie nesprávnych zámen

Chromík dodal, že už aj na Slovensku bol medializovaný prípad učiteľa, ktorý odmietol oslovovať dieťa nesprávnym zámenom ako chlapca a mal s tým problémy.

Máme súcit s ľuďmi, ktorí prežívajú problém so svojou identitou a trváme na tom, že im treba skutočne pomôcť. Empatia proti pravde je falošný súcit a nie je skutočnou pomocou,“ povedal Chromík. Transrodová revolúcia má podľa neho tendenciu rásť, preto vyzývajú Petra Pellegriniho a jeho ministrov, aby konali a tento problém vyriešili.

Bývalý poverený minister zdravotníctva Vladimír schválil „štandardný postup pre diagnostiku a komplexný manažment zdravotnej starostlivosti o dospelú osobu s transsexualizmom“.

Zmena pohlavia na dokumentoch

Týmto začalo opäť automaticky platiť aj odborné usmernenie pre zmenu pohlavia na oficiálnych dokumentoch. Podľa usmernenia môžu transrodoví ľudia od 3. marca 2023 podstúpiť tranzíciu a v občianskom preukaze si môžu dať zapísať iné pohlavie aj bez chirurgického zákroku. Štandardné postupy schválila 20-členná odborná komisia 3. februára 2023.

Ministerstvo zdravotníctva už pod vedením Zuzany Dolinkovej (Hlas-SD) v novembri 2023 oznámilo, že na žiadosť koaličného partnera SNS toto usmernenie zruší.

Túto problematiku bude rezort zdravotníctva komplexne a odborne riešiť v rámci prijatia novej medzinárodnej klasifikácie chorôb,“ informovalo vtedy ministerstvo.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Anton ChromíkPeter PellegriniStanislav GunčagaZuzana Dolinková
Firmy a inštitúcie Aliancia za rodinuHlas-SDMZ Ministerstvo zdravotníctva SRNárodná rada SRSNS Slovenská národná strana