Ako zahlasuje Čepček? Možno môj hlas nakoniec potrebovať nebudú, povedal

Martin Čepček
Poslanec NR SR Martin Čepček. Foto: www.facebook.com/photo

Nezaradený poslanec Národnej rady (NR) SR Martin Čepček, ktorý prišiel do parlamentu na kandidátke hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO), si chce počkať, ako prebehne rozprava v parlamente a na základe toho sa rozhodne, či bude hlasovať za vyslovenie nedôvery vláde.

„O hlasovaní so mnou zatiaľ nikto nerokoval, hoci s poslancami, ktorí odišli do mimoparlamentných strán z koalície, už rokovanie prebehlo. Postrehol som, že prebieha rokovanie so stranou Sloboda a Solidarita (SaS), takže nakoniec môj hlas potrebovať možno nebudú,“ uviedol poslanec prostredníctvom tlačovej správy.

Čepček taktiež dodal, že v minulosti OĽaNO nemalo problém vyhodiť poslanca z klubu, no teraz sa podľa neho boja, aby dovládli do riadnych volieb.

Návrh na vyslovenie nedôvery vláde podala strana SaS spolu s Hlasom-SD. Ako dôvod uviedli, že vláda ohrozuje základy ústavnosti a dôvery v demokratický režim. Vyčítajú jej návrh rozpočtu na rok 2023, rezignovanie na boj proti korupcii či zvyšovanie napätia v spoločnosti.

Mimoriadna schôdza parlamentu sa začne vo štvrtok 8. decembra o 14:00, hlasovať sa bude v utorok 13. decembra o 11:00.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Martin Čepček
Firmy a inštitúcie Hlas - sociálna demokraciaOĽaNO Obyčajní ľudia a nezávislé osobnostiSaS Sloboda a Solidarita