Zvolen v 7. zápase zdolal Spišiakov a postúpil do finále, o všetkom rozhodlo trestné strieľanie (foto)

HOKEJ TE: HKM Zvolen - HK Grotto Spišská Nová Ves
Atmosféra pred zápasom 7. zápasu semifinále play-off Tipos extraligy 2022/2023 medzi HKM Zvolen a HK Grotto Spišská Nová Ves. Zvolen, 13. apríl 2023. Foto: SITA/Jakub Julény

Hokejisti Zvolena sa stali druhými finalistami play-off Tipos extraligy, keď v 7. zápase semifinále zdolali hráčov HK Grotto Spišská Nová Ves 3:2.

Prvý gól vo štvrtok pod Pustým hradom v 18. minúte strelil Maroš Jedlička. O vyrovnanie sa v 22. minúte v presilovej hre postaral Anthony Nellis. Domáci potom ubránili dve presilové hry „rysov“ a v 28. minúte ich opäť do vedenia poslal Michael Huntenbrinker.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Spišiakom sa podarilo aj druhýkrát zmazať jednogólové manko, keď v 52. minúte domáceho gólmana Adama Trenčana prekonal Kale Kerbashian.

O všetkom sa napokon rozhodlo v 55. minúte, v ktorej prenikajúceho Shanea Hannu fauloval Juraj Valach a Peter Zuzin z nariadeného trestného strieľania prekonal brankára Marcela Melicherčíka.

Zvolen vo finále vyzve Košice, prvé dva zápasy sa hrajú v nedeľu a pondelok v Steel Aréne.

Viac k osobe Adam TrenčanJuraj ValachMarcel MelicherčíkMaroš JedličkaPeter Zuzin