Zomrela Marie Kyselková, známa ako Lada z rozprávky Princezná so zlatou hviezdou

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Princezná so zlatou hviezdou na čele
Reprofoto: www.youtube.com.

PRAHA 21. januára (WebNoviny.sk) – Vo veku 83 rokov zomrela česká herečka Marie Kyselková, ktorá je známa najmä ako princezná Lada z legendárnej rozprávky Princezná so zlatou hviezdou (1959). Smutnú správu potvrdil portálu Blesk.cz jej kolega Ivo Niederle, ktorý býva tom istom dome ako ona.

„Prišla za mnou dcéra z Ameriky a u mojej princeznej sme strávili dva večery. Dnes ráno za ňou šla jedna z jej dcér, princezná neotvárala. Mal som kľúče, a tak som otvoril. Odpočívala po raňajkách, už ale nedýchala,“ vyjadril sa Niederle, ktorý sa s Kyselkovou priatelil a často jej aj pomáhal.

Podľa Blesku mala herečka už dlhšiu dobu zdravotné problémy. Trápili ju bolesti nôh, ktoré začali po operácii chrbta, v dôsledku čoho nebola takmer schopná pohybu a nemohla sa o seba sama starať.

Marie Kyselková

… sa narodila 20. augusta v Brne. Svoju pomerne krátku hereckú kariéru začala snímkou Větrná hora (1955) režiséra Jiřího Sequensa, ktorý ju objavil, keď pracovala ako manekýnka. Po nej sa predstavila vo filmoch a Bomba (1957) a Touha (1958).

Hlavnú úlohu v Princeznej so zlatou hviezdou, ktorá ju najviac preslávila a bola zároveň jej poslednou snímkou, dostala náhodou. Vo filme si mala zahrať menšiu rolu, ale keď predstaviteľka Lady Miriam Hynková ochorela, rolu princeznej dostala Kyselková.

Po nakrútení rozprávky sa herečka venovala rodine a k filmu už sa nevrátila. V roku 2008 sa objavila v dokumente Žízeň po životě z cyklu Příběhy slavných (2000 – 2013), ktorý sa venoval jej prvému manželovi, hercovi Petrovi Haničnincovi.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Marie Kyselková