Zomrel vojak z kultovej fotografie, na ktorej bozkáva ženu v uniforme

George Mendonsa
George Mendonsa. Foto: archívne, Connie Grosch/Providence Journal via AP.

PROVIDENCE 18. februára (WebNoviny.sk) – Vo veku 95 rokov zomrel George Mendonsa známy z kultovej fotografie, na ktorej pri príležitosti porážky Japonska v 2. svetovej vojne bozkáva na Times Square v New Yorku ženu v uniforme.

Smutnú správu potvrdila jeho dcéra Sharon Molleur, ktorá pre noviny The Providence Journal uviedla, že jej otec v nedeľu spadol a dostal záchvat. Skonal v zariadení opatrovateľskej služby v Middletowne na Rhode Island, kde žil 70 rokov s jeho manželkou. Zomrel len dva dni pred svojimi 96. narodeninami.

Fotografia vznikla 14. augusta 1945 a žena, ktorú Mendonsa bozkával, sa volala Greta Zimmer Friedman. Pracovala ako zubná asistentka. Autorom jednej z najznámejších fotografií 20. storočia je Alfred Eisenstaedt. Friedman zomrela v roku 2016. Dožila sa 92 rokov.

George Mendonsa
Fotografia vznikla 14. augusta 1945 a žena, ktorú George Mendonsa bozkával, sa volala Greta Zimmer Friedman. Pracovala ako zubná asistentka. Autorom jednej z najznámejších fotografií 20. storočia je Alfred Eisenstaedt. Friedman zomrela v roku 2016. Dožila sa 92 rokov. Foto: Victor Jorgensen/U.S. Navy.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe George Mendonsa