Zomrel posledný človek, čo prežil ničivé zemetrasenie z 1906

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Nepál zasiahlo silné zemetrasenie, o život prišli desiatky ľudí
Nepál zasiahlo v sobotu najhoršie zemetrasenie za posledných 80 rokov. Dosiahlo magnitúdu 7,9 a vyžiadalo si enormné množstvo obetí. Úrady hlásia až okolo 2000 mŕtvych a stovky ďalších utrpeli zranenia. Počet obetí však bude ešte stúpať. (26. apríla 2015). Foto: SITA/AP

San Francisco 12. januára (WebNoviny.sk) – Posledný človek, ktorý prežil ničivé zemetrasenie a požiar v americkom San Franciscu z roku 1906, zomrel vo veku 109 rokov.

William Del Monte skonal prirodzenou smrťou v pondelok v dome pre seniorov v kalifornskom okrese Marin County len 11 dní pred svojimi 110. narodeninami.

Informovala o tom dnes agentúra AP s odvolaním sa na jeho príbuzných.

Del Monte mal v čase zemetrasenia iba tri mesiace. Jeho rodičom sa spolu s ním podarilo uniknúť ulicami zboreného a horiaceho mesta na koči ťahanom koňmi. Rodina sa dostala cez Sanfranciský záliv do okresu Alameda County, po opätovnom postavení ich domu sa však vrátila do mesta.

Počas zemetrasenia, ktoré zasiahlo San Francisco 18. apríla 1906, zahynulo vyše 3000 ľudí a zničených bolo 80 percent mesta. Otrasy zeme presiahli magnitúdu osem, následný požiar trval niekoľko dní. Išlo o najväčšiu stratu životov v dôsledku prírodnej katastrofy v dejinách Kalifornie.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať