Zomrel exstarosta Kremnice Miroslav Nárožný, na čele mesta stál štyri volebné obdobia

Miroslav Nárožný

Vo veku 73 rokov zomrel vo štvrtok 18. augusta bývalý primátor Kremnice Miroslav Nárožný. Ako radnica informuje na svojej webovej stránke, na čele mesta stál od volieb v roku 1990 štyri volebné obdobia, čím sa stal v ponovembrovom období najdlhšie slúžiacim primátorom.

„Dlhých 16 rokov stál na čele nášho mesta ako výrazná osobnosť, ktorá natrvalo zostane zapísaná v historickej pamäti starobylej Kremnice,“ uvádza radnica s tým, že posledná rozlúčka s bývalým primátorom Nárožným sa uskutoční v sobotu 20. augusta 2022 o 15:00 v Dome smútku v Kremnici, svätá omša bude v Kostole svätej Alžbety o 14:00.

Nárožný sa narodil v Kremnici 23. marca 1949. Po ukončení základnej školy sa rozhodol študovať na stavebnej priemyslovke v Žiline a neskôr pokračoval v tomto odbore aj počas vysokoškolských štúdií v Bratislave. Svoju profesionálnu dráhu rozbiehal po štúdiu na odbore výstavby vtedajšieho Elektrovodu, neskôr sa stal stavbyvedúcim Pamiatkostavu Žilina. Obnova historických pamiatok sa mu stala poslaním a koníčkom súčasne. Neskôr prijal ponuku z Krajského ústavu pamiatkovej starostlivosti v Banskej Bystrici a stal si sa riaditeľom strediska v Žiari nad Hronom.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Miroslav Nárožný