Naši hudobníci nosia namiesto smokingov nepriestrelné oblečenie, povedal Zelenskyj počas odovzdávania cien Grammy (video)

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Volodymyr Zelenskyj, Grammy
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj vystúpil na Grammy prostredníctvom vopred nahratého videa. Foto: SITA/AP
  • aktualizované 4. marca 2022, 9:05

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj na odovzdávaní cien Grammy vystúpil prostredníctvom vopred nahratého videa, v ktorom požiadal o podporu pri rozprávaní príbehu o ruskej invázii na Ukrajine.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

„Naši hudobníci nosia namiesto smokingov nepriestrelné oblečenie. Spievajú raneným v nemocniciach aj tým, ktorí ich nepočujú. Ale hudba aj tak prerazí,“ povedal Zelenskyj a vyzval publikum, aby naplnilo ticho svojou hudbou. „Naplňte ho dnes, aby ste povedali náš príbeh. Povedzte pravdu o vojne na svojich sociálnych sieťach, v televízii, podporte nás akýmkoľvek spôsobom, ktorým môžete, ale nie tichom. A potom mier príde do všetkých našich miest.“

Po Zelenského posolstve vystúpil John Legend so svojou piesňou „Free“ s ukrajinskými hudobníkmi Siuzannou Iglidan a Mikou Newton, ako aj dramatičkou a scenáristkou Ľubou Jakimčukovou, pričom na obrazovkách za nimi sa premietali zábery z vojny.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Volodymyr Zelenskyj