Združenie bezpečnostného priemyslu privítalo rozhodnutie o obstaraní nových radarov

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať Diskusia
Radar
Foto: ilustračné, thinkstockphotos.com

Združenie bezpečnostného a obranného priemyslu SR (ZBOP) privítalo rozhodnutie vlády SR obstarať nové radary stredného, malého a blízkeho dosahu. Pre agentúru SITA to uviedol prezident ZBOP Tibor Straka. Kabinet dal mandát Ministerstvu obrany SR (MO SR) na výmenu 24 starých radarov a nahradiť ich 17 novými rádiolokátormi od štátu Izrael.

Myslíme si, že rozhodnutie o obstaraní novej rádiolokačnej techniky malo byť prijaté už predchádzajúcimi vládami v koordinácii s ich rozhodnutiami k obstaraniu novej leteckej techniky,“ pokračoval Straka. Ďalej dodal, že v súčasnosti používané radary, ktoré boli vyrobené na území bývalého Sovietskeho zväzu, prekročili svoju technickú životnosť a udržiavanie ich technického stavu je nesmierne zložité.

ZBOP tiež ocenilo rozhodnutie MO SR o zapojení domáceho obranného priemyslu ako podmienky podpísania zmlúv s výrobcom rádiolokátorov, pretože prinesie prácu v podobe zapojenia spoločností slovenského obranného priemyslu do dodávateľského reťazca.

Zabezpečí to tiež servis počas celej doby používania týchto rádiolokátorov. „Táto skutočnosť je pre SR a jej ozbrojené sily životne dôležitá aj v čase riešenia krízových situácií,“ uzavrel Straka.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať Diskusia
Firmy a inštitúcie MO Ministerstvo obrany SR