Zdravý životný štýl – alfa a omega života

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať Diskusia
Foto_zdravy zivotni styl (1)
Foto: Index zdravia

BRATISLAVA 5. apríla 2018 (WBN/PR) – Všetci budeme pravdepodobne súhlasiť, že tým najcennejším, čo máme, je naše zdravie. Bez zdravia stráca život na kvalite a nemôžeme si ho naplno užívať. Mnohí z nás však nevedia, ako na to. Nedostatok času, málo peňazí, slabá vôľa a chýbajúca motivácia sú častými výhovorkami. Urobiť prvý krok k zdravému životnému štýlu nebolo nikdy tak jednoduché. Odštartovať nový životný smer vám pomôže Index zdravia.

Každý rozpráva o zdravom životnom štýle a každý chce žiť zdravo, ale viete vlastne, ktoré oblasti sú dôležité pre to, aby boli vaše telo aj myseľ v dobrej kondícii? Výskum ukazuje, že ľudia chcú byť v kondícii, ale nie sú si úplne istí, na čo sa presne zamerať, čo je správne.

Ako lepšie načúvať svojmu telu a naštartovať zdravší životný štýl učí inovovaný interaktívny online nástroj Walmark Index zdravia. Ponúka odborné a personalizované rady, pre každého zostaví denne jednu jednoduchú úlohu a systematicky sleduje pokrok. Cesta k novému životnému štýlu nikdy nebola jednoduchšia.

Mudr_zuzana_kala_grofova.jpg
MUDr. Zuzana Kala Grofová, ambasádorka a spoluautorka, Index zdravia

,,Index zdravia je o celkovom naštartovaní životného štýlu – v hre je jednoduchosť a malé zmeny, ktoré sa dobre fixujú. Nesmierne dôležitá je spätná väzba, ktorú umožňuje priebežné opakovanie testu. Zhodnotenie pokroku a odmena sú pre úspech kľúčové. Človek si zrazu uvedomí, že sa mu s tými malými zmenami žije lepšie,“ dodáva MUDr. Zuzana Kala Grofová, ambasádorka a spoluautorka Indexu zdravia.

Ako to funguje?

Začnite tým, že vyplníte krátky online dotazník na https://www.walmark.sk/index-zdravia, ktorý sa venuje piatim základným oblastiam zdravého životného štýlu – celkovej kondícii, fyzickej aktivite, zlozvykom, vyváženej strave a psychickej pohode. Na základe výsledkov vám bude vygenerovaný Index zdravia (hodnota 0 – 100), ktorý odráža vašu zdravotnú formu. Nechýba ani hodnota BMI, informácie o odporúčanom množstve tekutín či stravy. Po registrácii obdržíte osobný štvortýždňový plán, ktorý obsahuje jednoduché rady a tipy, ako podporiť svoje zdravie a tým začať zdravý životný štýl. Vytlačte si ho a umiestnite ho na viditeľné miesto doma alebo v práci. Nasledujte úlohy, ktoré vám boli pridelené na každý deň – môžete si tiež nastaviť denné online pripomienky, aby ste na niektorú nezabudli. Akonáhle splníte celý 28-dňový plán, váš Index zdravia sa prepočíta a na základe dosiahnutého zlepšenia získate nový plán.

Foto_zdravy zivotni styl (2)
Index zdravia

Načúvajte svojmu telu

V priebehu plnenia vášho plánu si budete budovať bližší a intenzívnejší vzťah so sebou samým. Je dôležité byť láskaví k svojmu telu a oceniť ho za to, čo pre nás robí. Čím viac mu budeme načúvať, tým lepšie nám bude slúžiť. Aby ste mali istotu, že vaše telo dostáva všetko, čo pre správne fungovanie potrebuje, je vám na základe výsledkov testu Indexu zdravia odporúčaný nutričný program na mieru, zodpovedajúci vašim individuálnym potrebám.

Foto_zdravy zivotni styl (3)
Index zdravia

Nie ste v tom sami

Pomocou online nástroja Index zdravia sa môžete tiež podeliť o svoj pokrok na sociálnych médiách, vyzvať svojich priateľov, aby sa k vám pripojili na ceste za zdravým životným štýlom. Vzájomné motivovanie sa vám pomôže a spríjemní vaše dlhodobé snaženie. Online platformu už využíva cez 52 000[1] užívateľov, s ktorými si môžete porovnať hodnotu svojho Indexu zdravia a BMI.

Dôležité je vedieť oceniť svoju snahu. Nezabudnite preto oslavovať svoje úspechy. Užite si svoje zdravie a hýčkajte ho po celý svoj život.

Viac na: www.walmark.sk

[1] https://www.walmark.sk/index-zdravia, marec 2018

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať Diskusia