Zažije Hamšík návrat do Neapolu? Od prezidenta SSC dostal ponuku pomáhať Calzonovi

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Trabzonspor, Marek Hamšík
Marek Hamšík. Foto: www.facebook.com
Tento článok pre vás načítala AI.

Niekdajší kapitán slovenskej futbalovej reprezentácie Marek Hamšík nateraz nezažije návrat do talianskeho klubu SSC Neapol, v ktorom hrával v rokoch 2007 až 2019.

V súvislosti s 36-ročným rodákom z Banskej Bystrice sa špekulovalo, že by mohol pomáhať koučovi slovenskej reprezentácie Francescovi Calzonovi, ktorý bude do konca aktuálnej sezóny sedieť na dvoch stoličkách a okrem výberu SR povedie i neapolské mužstvo.

Hamšíkova možnosť na návrat do Neapola

Ako uviedol web talianskeho denníka Corriere dello Sport, Hamšík dostal od prezidenta SSC Neapol a známeho filmového magnáta Aurelia De Laurentiisa ponuku na štvormesačné pôsobenie pod Vezuvom v rámci Calzonovho realizačného tímu, no možnosť na návrat do Neapola odmietol.

„Marek sa chce ďalej venovať svojim veciam – akadémii, svojim deťom a rodine. Ale naďalej podporuje klub, a teraz s Calzonom ešte viac,“ uviedlo periodikum.

Calzona vystriedal na lavičke SSC Neapol Walter Mazzarriho a zároveň podľa presne vymedzených podmienok zostáva aj šéfom slovenského tímu pri reprezentácii Slovenska. Calzona neprichádza do neznámeho prostredia.

Nastal čas dať priestor a podporu Calzonovi

V rokoch 2015 až 2018 bol pod Vezuvom asistentom trénera Maurizia Sarriho a neskôr pomáhal aj Lucianovi Spallettimu až do svojho odchodu na lavičku reprezentácie Slovenska v roku 2022. V čase, keď bol Calzona asistent v Neapole, mužstvo požívalo rešpekt za svoj herný štýl, hoci k majstrovskému titulu sa neprepracovalo.

Nastal čas dať priestor a podporu Calzonovi, ktorý predtým u nás pôsobil v ére Sarriho a Spallettiho a pozná 80 percent súčasného tímu. Až čas nám ukáže, či to bola správna voľba,“ poznamenal De Laurentiis.

Neapol sa ako úradujúci taliansky šampión v ostatných týždňoch prepadal v tabuľke Serie A čoraz nižšie. Momentálne figuruje na 9. priečke z 36 bodmi a až 27-bodovou stratou na vedúci Inter Miláno. Calzona zažije premiéru na neapolskej lavičke už v stredajšom úvodnom zápase osemfinále Ligy majstrov doma proti španielskemu tímu FC Barcelona.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Francesco CalzonaMarek Hamšík
Firmy a inštitúcie SSC Neapol