Západné Česko zasiahlo zemetrasenie, otrasy pocítili v Novom Kostele aj Milhostove

Zemetrasenie
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com

Chebsko v západnom Česku vo štvrtok ráno zasiahlo mierne zemetrasenie. Informuje o tom spravodajský portál TN.cz. Zemetrasenie udrelo niekoľko minút po šiestej hodine ráno. Mesto Cheb na svojej webstránke informovalo, že prístroje zaznamenali otras s magnitúdom 2,86.

Epicentrum sa podľa neho nachádzalo medzi obcami Nový Kostel a Milhostov. Hovorkyňa mesta Simona Liptáková uviedla, že otrasy nespôsobili žiadne škody. Geofyzikálny ústav Akadémie vied ČR stanovil magnitúdu na 2,9.

Seizmologička Jana Doubravová, ktorá v ústave pôsobí, vysvetlila, že sa objavilo v hĺbke zhruba deväť kilometrov na južnom okraji zóny, kde sa zemetrasenia v západnom Česku bežne vyskytujú. Vzhľadom na magnitúdu už ho obyvatelia cítili, poznamenala.

V západnom Česku sa zemetrasenia obyčajne prejavujú ako rojová sekvencia, keď za sebou nasleduje niekoľko podobne silných otrasov. „Toto bol taký izolovaný otras, je možné, že už to pokračovať nebude. Ale to predpovedať nevieme,“ dodala Doubravová. Zemetrasenie v západnom Česku naposledy seizmológovia zaznamenali na jar.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom