Putin vyhlásil, že dosiahne ciele vojny a Ukrajinu obvinil zo zmeny na protiruské predmostie

Vladimir Putin
Ruský prezident Vladimir Putin. Foto: archívne, Michail Klimentjev, Sputnik, Kremlin Pool Photo via AP.
  • aktualizované 12. apríla 12:47

Cieľom ruskej vojenskej operácie na Ukrajine je podľa šéfa Kremľa Vladimira Putina zaručenie bezpečnosti Ruska, pričom vyhlásil, že jej cieľ bude dosiahnutý.

Zaručenie bezpečnosti Ruska

Putin v utorok počas návštevy kozmodrómu Vostočnyj na ruskom Ďalekom východe zopakoval, že „špeciálna vojenská operácia“ je zameraná na ochranu obyvateľov vo východných oblastiach Ukrajiny, ktoré sú pod kontrolou povstalcov podporovaných Moskvou.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Zároveň uviedol, že cieľom vojenskej kampane je tiež „zaručenie bezpečnosti Ruska“. „Nemali sme inú možnosť,“ vyhlásil Putin a dodal, že „nepochybne dosiahneme naše ciele“.

Rusko nemožno izolovať

Ukrajinu obvinil z toho, že sa zmenila na „protiruské predmostie“, v ktorom „pestovali výhonky nacionalizmu a neonacizmu“. Ukrajina a jej západní spojenci tieto tvrdenia Kremľa odmietajú ako krycí manéver pre agresiu.

Putin tiež vyhlásil, že jeho krajinu nemožno izolovať a dodal, že Rusko nemá v úmysle byť izolované a dodal, že zahraničným mocnostiam sa to nepodarí. „Je určite nemožné izolovať niekoho v dnešnom svete, najmä takú obrovskú krajinu, akou je Rusko,“ povedal Putin a dodal, že Rusko bude „spolupracovať s tými partnermi, ktorí chcú spolupracovať“.

Putin navštívil kozmodróm spolu s bieloruským prezidentom Alexandrom Lukašenkom. Bola to prvá známa Putinova cesta mimo Moskvy, odkedy Rusko 24. februára rozpútalo vojnu na Ukrajine.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Alexander LukašenkoVladimir Putin