Za uplynulý deň prišlo Rusko na Ukrajine o takmer tisíc vojakov, stratilo aj veľa techniky

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Ruskí vojaci, vojna, Ukrajina
Na tejto fotografii prevzatej z videa zverejneného tlačovou službou ruského ministerstva obrany, ruskí vojaci sa chystajú strieľať z plameňometov smerom k ukrajinským pozíciám na nezistenom mieste na Ukrajine. Foto: archívne, Russian Defense Ministry Press Service via AP.
Tento článok pre vás načítala AI.

Za uplynulý deň Rusko prišlo na Ukrajine podľa Kyjeva o 950 vojakov. Ako informuje portál Ukrajinská pravda s odvolaním sa na generálny štáb ukrajinských ozbrojených síl, ruské straty na personále od začiatku invázie stúpli na 459 530.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Rusko počas ostatného dňa stratilo aj 16 tankov, 23 obrnených bojových vozidiel pechoty, 41 delostreleckých systémov, štyri systémy protivzdušnej obrany, 38 strategických a taktických bezpilotných lietadiel, 68 vozidiel a cisterien a osem kusov špeciálnych vozidiel alebo iného vybavenia.

Celkovo Moskva podľa Ukrajiny prišla už o 7 229 tankov, 13 896 obrnených bojových vozidiel pechoty, 11 719 delostreleckých systémov, 767 systémov protivzdušnej obrany, 9 379 strategických a taktických bezpilotných lietadiel, 15 785 vozidiel a cisterien a 1 926 kusov špeciálnych vozidiel alebo iného vybavenia.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať