Z Hegerovej rezervy išli na pomoc obciam a mestám vyše tri milióny eur, Matovič myslel aj na týrané ženy

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať Diskusia
PREZIDENTKA: Vymenovala novú vládu SR
Podpredseda vlády a minister financií Igor Matovič a premiér Eduard Heger. Foto: archívne, SITA/Kancelária prezidentky SR

Z rezervy predsedu vlády SR išli na pomoc a projekty 3 067 060 miliónov eur. Uviedol to premiér Eduard Heger (OĽaNO) vo svojom profile na sociálnej sieti. Ako ďalej priblížil, peniaze získali obce a mestá, ktoré zasiahli povodne a iné živelné pohromy či linky pomoci prežívajúce obrovský nápor počas druhej vlny pandémie.

Tiež organizácie a združenia, ktoré sa venujú všeobecne prospešným projektom ako vzdelávanie, očkovacie kampane alebo pomoc onkologickým pacientom.

„Rezerva predsedu vlády nie je určená na rozmarné rozdávanie, ale na zodpovedné rozhodnutia. Mojím cieľom je z verejných zdrojov pomáhať v prvom rade občanom v núdzi, ktorých vzhľadom na osobitné okolnosti nezachytí sociálna sieť,“ podotkol.

Zároveň sa poďakoval aj svojmu predchodcovi, súčasnému ministrovi financií SR Igorovi Matovičovi (OĽaNO). Ten podľa neho totiž myslel na pomoc pre týrané ženy, ktoré potrebujú nájsť na začiatku novej cesty bezpečný domov.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať Diskusia
Viac k osobe Eduard HegerIgor Matovič