Z Gabčíkova odišlo už 369 žiadateľov o rakúsky azyl

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Prví utečenci dorazili do Gabčíkova
Príchod prvých utečencov z rakúskeho Salzburgu do azylového domu v Gabčíkove. Žiadatelia o rakúsky azyl budú na Slovensku dočasne, po skončení procesu sa vrátia späť do Rakúska. Gabčíkovo, 17. september 2015. Foto: SITA/Robert Tappert

BRATISLAVA 16. decembra (WebNoviny.sk) – Zo zariadenia pre utečencov v Gabčíkove už odišlo 369 žiadateľov o rakúsky azyl.

Možnosť ubytovať sa v tábore, ktorú poskytlo Slovensko na základe memoranda s rakúskym ministerstvom vnútra o pomoci s prichýlením žiadateľov, zatiaľ využilo 743 žiadateľov o azyl v Rakúsku. Ako ďalej povedal pre agentúru SITA hovorca ministerstva vnútra Ivan Netík, v Gabčíkove tak je momentálne 374 migrantov. Podľa memoranda môže byť v zariadení naraz ubytovaných 500 žiadateľov o azyl.

Migranti prichádzajú do Gabčíkova v skupinách priebežne. Memorandum s rakúskym ministerstvom vnútra platí na dva roky. Prví sýrski žiadatelia o azyl v Rakúsku prišli do tábora 17. septembra, bolo ich 24. Slovensko im poskytuje ubytovanie a stravu.

Rakúske ministerstvo vnútra má v Gabčíkove svojich sociálnych pracovníkov, ktorí sa o utečencov starajú, no pomáhajú im aj slovenskí pracovníci. Z Rakúska prišli spolu s utečencami aj členovia rakúskej bezpečnostnej služby. V prípade, ak by utečenci porušili zákon či podmienky pobytu v azylovom centre v Gabčíkove, vedia, že môžu ich azylový proces v Rakúsku ukončiť.

Vzhľadom na vulgaritu a nekorektnosť mnohých príspevkov k tejto téme nie je možné k článku pridávať komentáre.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať