Weber predpokladá, že Európsky parlament budú v nasledujúcich rokoch viesť proeurópske sily

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Manfred Weber
Manfred Weber, šéf politickej frakcie Európskej ľudovej strany (EPP) v Európskom parlamente. Foto: SITA/AP

BRUSEL 26. mája (WebNoviny.sk) – Stredopravý kandidát na predsedu Európskej komisie Manfred Weber sľubuje, že Európskej únii (EÚ) prinesie stabilitu a predpokladá, že Európsky parlament (EP) budú v nasledujúcich rokoch viesť proeurópske sily.

Eurovoľby zrejme oslabili politický stred

Kandidát Európskej ľudovej strany (EPP) sa v nedeľu v Berlíne vyjadril, že nedeľné eurovoľby zrejme oslabili politický stred.

Najdôležitejšie však podľa neho je, aby to boli „sily, ktoré veria v túto Európu, ktoré chcú túto Európu viesť k dobrej budúcnosti, ktoré majú ambíciu pre túto Európu…spolupracovať„.

A tie podľa neho musia byť „jasne oddelené“ od iných politických skupín, ktoré sú proti Európe na oboch stranách spektra – vpravo aj vľavo.

Dúfa v úspech európskych ľudovcov

Weber dúfa, že „najsilnejšou skupinou“ v novom europarlamente bude práve EPP. „Sľúbili sme stabilitu a budeme ju garantovať aj v nadchádzajúcich rokoch,“ skonštatoval.

Voľby do Európskeho parlamentu, v ktorých si voliči vyberajú 751 zástupcov v europarlamente, sa konajú od 23. do 26. mája. Po odchode Veľkej Británie z EÚ, počet poslancov klesne na 705.

Prvé predbežné výsledky za celú úniu by mali byť dostupné okolo 23:15.

VIAC O TÉME: VOĽBY DO EURÓPSKEHO PARLAMENTU (EUROVOĽBY) 2019

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Manfred Weber
Firmy a inštitúcie EPP Európska ľudová stranaEurópsky parlament