V osade na strednom Slovensku zachytili koronavírus. Pozitívna bola osoba, ktorá sa vrátila z Česka

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Test koronavírus
Ilustračné foto: SITA/(AP Photo/Esteban Felix)

Samospráva v Žiari nad Hronom dostala v piatok 24. júla informáciu o výskyte koronavírusu u obyvateľov v osade Pod Kortínou. Ako mesto informuje na webovej stránke, test jednej osoby z manželského páru, ktorý sa v stredu 22. júla vrátil z Českej republiky, bol pozitívny na COVID-19.

Pozitívne testovaná osoba už mala príznaky ochorenia, tak ju okamžite hospitalizovali a mesto prijalo bezpečnostné opatrenia.

Viac o téme: Koronavírus

Rodinných príslušníkov a obyvateľov osady poučili o pravidlách karantény. „Na to, aby nedochádzalo k jej porušovaniu a ďalším vzájomným kontaktom, dohliadajú 24 hodín denne členovia miestnej občianske poriadkovej služby (MOPS) a mestskej polície, kým všetci z ohniska nákazy neabsolvujú testy na koronavírus,“ informuje mesto s tým, že dobrovoľný hasičský zbor vykonal dezinfekciu priestorov v okolí obydlia pozitívne testovaných.

Samospráva aktívne komunikuje s Regionálnym úradom verejného zdravotníctva v Žiari nad Hronom a situáciu má pod kontrolou.

„Aktuálne sme pozastavili všetky aktivity komunitného centra v osade. Testovanie obyvateľov bude prebiehať priamo v osade a o počte testovaných budú rozhodovať hygienici,“ dopĺňa radnica a ubezpečuje obyvateľov mesta, že robí všetko pre eliminovanie rizika šírenia nákazy a nevidí dôvod na prehnané obavy.

Zároveň však všetkým pripomína, aby vo vlastnom záujme venovali dostatočnú pozornosť hygienickým a ochranným preventívnym opatreniam.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať