V nemocnici Košice - Šaca pribúdajú hospitalizovaní, zvýšil sa aj počet zamestnancov v karanténe

Koronavírus, nemocnica
V nemocniciach Žilinského kraja potrebuje umelú pľúcnu ventiláciu až 45 osôb. Foto: archívne, SITA/AP

V nemocnici Košice – Šaca stúpa počet hospitalizácií aj počet zamestnancov na PN a v karanténe. Informovala o tom hovorkyňa skupiny AGEL SK Martina Pavliková.

„Situácia v regióne a v nemocnici Košice – Šaca je naďalej kritická, zdravotnú starostlivosť poskytujeme 29 pacientom s COVID-19, z uvedeného počtu sú 25 napojení na kyslík a štyria vyžadujú podporu high flow. Ďalší traja pacienti sú na umelej pľúcnej ventilácii (UPV). Štatisticky hovoríme o 75 percentách nezaočkovaných pacientov na kyslíku, v prípade UPV ide až o 100 percent. Úmrtnosť, nielen v nemocnici Košice – Šaca, ale aj v okolitých zdravotníckych zariadeniach, je, žiaľ, viac ako 80-percentná pri pacientoch, ktorí sú napojení na UPV,“ uviedol riaditeľ nemocnice Košice – Šaca Pavol Rusnák a zároveň vyjadril veľkú vďaku všetkým zamestnancom na COVID oddeleniach.

Očkujú aj bez registrácie

Ako ďalej dodal, z dôvodu PN alebo karantény chýba 48 zamestnancoch. Vakcinačné centrum nemocnice Košice-Šaca na Poliklinike VA U. S. Steel je v prevádzke každý utorok a piatok v čase od 7:00 do 15:00.

Viac o téme: Koronavírus

V prípade záujmu o očkovanie proti COVID-19 je potrebné vyplniť registračný formulár na portáli https://korona.gov.sk/ Záujemcovia môžu prísť aj bez registrácie, musia mať ale odporúčanie od lekára a pred príchodom si overiť, či na daný deň nie je naplnená kapacita vakcinačného centra registrovanými záujemcami. Očkujú vakcínou Comirnaty od konzorcia Pfizer/BioNTech registrovaným aj neregistrovaným záujemcom.

Výnimky len v režime OTP

So súhlasom riaditeľa spoločnosti sú povolené návštevy len k dlhodobo hospitalizovaným a ťažko chorým pacientom, k zomierajúcim pacientom a na požiadanie pacienta kňazom za účelom podávania sviatostí, a ostatným duchovným. Návštevy, ktoré spadajú do výnimiek, sú povolené len v režime OTP.

Prítomnosť otca pri pôrode bude umožnená, ak sa preukáže negatívnym RT-PCR testom nie starším ako 72 hodín.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Martina PavlikováPavol Rusnák
Firmy a inštitúcie Nemocnica Košice - Šaca