V handlovskej nemocnici majú troch pacientov s potvrdeným koronavírusom

Nemocnica Handlová
Areál nemocnice v Handlovej. Foto: www.facebook.com

Handlovská nemocnica promptne zareagovala na zhoršujúcu sa pandemickú situáciu a reprofilizovala časť oddelenia dlhodobo chorých na COVID oddelenie so 16 lôžkami.

Ako informovala námestníčka pre liečebno-preventívnu starostlivosť Lucia Radvanská, k 16. novembru sa tu starajú o troch pacientov nakazených koronavírusom.

Reprofilizované lôžka

Počas druhej vlny pandémie mali v handlovskej nemocnici reprofilizované obe ošetrovacie jednotky oddelenia dlhodobo chorých.

V tretej vlne pandémie máme podľa príkazu ministra zdravotníctva reprofilizovať 16 lôžok. Určené budú pre COVID pacientov, u ktorých je indikovaná hospitalizácia na lôžku s následnou starostlivosťou,“ poznamenala Radvanská.

Doplnila, že nemocnica poskytuje hospitalizáciu pacientom s koronavírusom primárne pre Trenčiansky kraj, je však pripravená pomôcť aj iným pacientom.

Systém testovania

Vzhľadom na zvyšujúci sa záujem ľudí o testovanie zmenila handlovská nemocnica systém testovania na ochorenie COVID-19 a umožní ho len na základe registrácie.

Podľa riaditeľky Marty Eckhardtovej sú dôvodom tohto opatrenia zvyšujúce sa útoky na zdravotníckych pracovníkov od nespokojných klientov, ktorí musia dlhšie čakať pri mobilnom odberovom mieste.

Ubezpečujeme všetkých, že našou snahou je zabezpečenie testovania všetkým bez stresu a nervozity. Pevne verím, že našu snahu občania pochopia a naše opatrenia budú rešpektovať, veď naším spoločným cieľom je ochrana zdravia obyvateľov a čo najskorší návrat k bezpečnejšiemu a pokojnejšiemu životu,“ podotkla Eckhardtová.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Nemocnica Handlová