V dvoch krajoch Slovenska pomáha zlepšovať zdravotnú starostlivosť iniciatíva Európskej komisie

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Nemocnica
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com

Iniciatíva „Catching-up Regions“ (CuRI), ktorá sa na Slovensku začala realizovať v spolupráci s Európskou komisiou od roku 2018, pomáha zlepšovať zdravotnú starostlivosť v Banskobystrickom a Košickom samosprávnom kraji.

Zlepšenie zdravotných služieb

Banskobystrický samosprávny kraj realizuje komponent zameraný na podporu zlepšenia dostupnosti a efektívnosti poskytovania zdravotných služieb v kraji. Ide najmä o aktivity smerujúce k udržaniu, prilákaniu a celkovému rozvoju ľudských zdrojov v regióne.

V Košickom samosprávnom kraji je realizovaný komponent zameraný na podporu integrovaných zdravotných a sociálnych služieb. V tlačovej správe o tom informovalo Ministerstvo zdravotníctva SR.

Aktivity v rámci iniciatívy CuRI

O aktivitách v rámci Iniciatívy CuRI tento týždeň diskutovala štátna tajomníčka ministerstva zdravotníctva Lenka Dunajová Družkovská na pôde ministerstva zdravotníctva s delegáciou zástupcov Svetovej banky. Hlavným partnerom iniciatívy je Ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR.

Pomoc je cielene zameraná na rozvinuté tzv. dobiehajúce regióny, na podporu rastu a inovácií v nich, odstránenie prekážok pre lepšie využívanie európskych fondov a na zvýšenie prínosu týchto investícií.

Na národnej úrovni bola okrem aktívneho zapojenia sa expertov rezortu zdravotníctva do analytického prieskumu Svetovej banky zameraného na zdravotnícky personál dohodnutá aj širšia vzájomná spolupráca na základe potrieb, ktoré budú identifikované v najbližších dňoch.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Lenka Dunajová Družkovská
Firmy a inštitúcie Európska komisia (EK)MIRRI SR Ministerstvo investícií regionálneho rozvoja a informatizácie SRMZ SR Ministerstvo zdravotníctva SRSvetová banka