Transparency organizuje seminár o hospodárení nemocníc

Eura_diera.jpg
Foto: Pixabay.com

V poradí druhý seminár pod názvom „Ako hospodári moja nemocnica?“ organizuje Transparency International Slovensko (TIS) 28. marca 2019 v Žiline. Informovala o tom TIS.

„Keďže si myslíme, že prínosné a najviac účinné je zorganizovať toto školenie pre ľudí, ktorí z titulu svojej pozície môžu mať nielen najväčší záujem, ale aj dosah na efektívne hospodárenie tej-ktorej nemocnice, rozhodli sme sa osloviť najmä členov dozorných orgánov nemocníc, ako aj zamestnancov pôsobiacich v odborových organizáciách nemocníc,“ vysvetľuje TIS.

Vítaní sú aj záujemcovia z radov občianskej verejnosti, ktorí by sa chceli priučiť nástrojom kontroly hospodárenia v zdravotníctve.

Hovoriť budú aj o whistleblowingu

Seminár ponúkne expertízu v troch oblastiach: verejné obstarávanie, whistleblowing a etické otázky.

Lektorské skúsenosti v oblasti verejného obstarávania ponúkne Jaroslav Lexa, ktorý sa doposiaľ expertne na rôznych pozíciách venoval verejnému obstarávaniu. O whislteblowingu, čiže o oznamovaní nekalých praktík na pracovisku a ochrane ich oznamovateľov, v kontexte zdravotníctva bude prednášať Ján Ivančík z TIS. Priblíži i novinky, ktoré prináša novela zákona, jej výsledkom bude vznik nového úradu na ochranu oznamovateľov.

Zuzana Grochalová z TIS sa bude interaktívnou formou venovať etickým otázkam. Predstaví východiska známeho behavoriálneho psychológa Dana Arielyho a možnosti aplikovať poznatky z jeho výskumov do každodennosti pre účastníkov.

Doplní ju Nikola Gurgoľová z TIS témou konfliktov záujmov pri spolupráci lekárov a farmaceutického priemyslu.

Seminár je bezplatný, podmienkou je však registrácia vopred. Záujemcovia sa môžu prihlasovať do 15. marca.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie TIS Transparency International Slovensko