Ste poistencom VšZP? Od apríla máte naďalej hradené poskytovanie zdravotnej starostlivosti

VšZP
Všeobecná zdravotná poisťovňa (VšZP). Foto: SITA/Marián Peiger

Poistencom Všeobecnej zdravotnej poisťovni bude aj od prvého apríla naďalej hradené poskytovanie zdravotnej starostlivosti v rozsahu a za podmienok ako doteraz. Ako zdôraznila pre agentúru SITA hovorkyňa VšZP Eva Peterová, pre ich poistencov sa od 1. 4. nič nemení u všetkých zmluvných partnerov, aj v ambulanciách, ktoré zastupuje Zväz ambulantných poskytovateľov (ZAP).

„ZAP a VšZP sa dohodli že v najbližších dňoch dotiahnu zmluvné podmienky. V ostatných ambulanciách, ktoré nie sú v ZAP, už máme dohodnuté platné zmluvné podmienky. VšZP má zmluvné podmienky s Alianciou všeobecných lekárov Slovenska (AVLS), ktorá zastupuje všeobecných lekárov, okrem štátnych nemocníc aj s dialýzami a finišuje zmluvy s kúpeľnými zariadeniami. Rokovania s Asociáciou nemocníc Slovenska smerujúce k dohodne budú pokračovať v apríli,“ konštatovala Peterová.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Eva Peterová
Firmy a inštitúcie Aliancia všeobecných lekárov Slovenska AVLSANS Asociácia nemocníc SlovenskaVšeobecná zdravotná poisťovňaZAP Zväz ambulantných poskytovateľov