Silvestrovská noc bola v Prešove pokojná, nemocnica riešila len zopár úrazov

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Sanitka, záchranka, úraz, záchranári
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com

Silvestrovská noc roka 2020 bola pre opatrenia súvisiace s pandémiou ochorenia COVID-19 jednou z najpokojnejších na oddelení úrazovej chirurgie Fakultnej nemocnici J. A. Reimana v Prešove. Skonštatovala to hovorkyňa nemocnice Renáta Cenková s tým, že prešovskí traumatológovia na prelome rokov 2020 a 2021 medzi 19:00 až 7:00 ošetrili iba päť pacientov, z toho jednu ženu a štyroch mužov.

Ako konkretizovala Cenková, do polnoci boli všetci ošetrení pacienti triezvi. 55-ročná žena sa obarila vriacou vodou a utrpela drobné poranenie členku. Dvadsaťročný muž si poranil bradu a 96-ročný pacient utrpel po páde doma zlomeninu. „Bol hospitalizovaný a čaká ho operačný zákrok,“ uviedla Cenková.

Po polnoci ošetrovali lekári pacientov, u ktorých bol sprievodným znakom aj alkohol. 24-ročnému mužovi vybuchla v ruke petarda, následkom čoho utrpel početné rany a popáleniny na ruke a na predlaktí a zlomeninu záprstnej kosti. Dvadsaťdvaročný opitý vodič, ktorý bol účastníkom dopravnej nehody, utrpel vonkajšie poranenia a bol ošetrený ambulantne.

Pre porovnanie pred rokom ošetrili prešovskí traumatológovia pri vítaní Nového roka 28 pacientov, na prelome rokov 2018 a 2019 to bolo 18 ľudí.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Renáta Cenková
Firmy a inštitúcie FNsP PO Fakultná nemocnica J.A. Reimana Prešov