Šéf Inštitútu zdravotnej politiky Martin Smatana odchádza z funkcie

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Foto: SITA/Branislav Bibel

Generálny riaditeľ Inštitútu zdravotnej politiky (IZP) na Ministerstve zdravotníctva (MZ) SR Martin Smatana končí vo funkcii. Pre agentúru SITA to uviedla hovorkyňa Ministerstva zdravotníctva SR Zuzana Eliášová.

„Martin Smatana požiadal o skončenie pracovného pomeru dohodou, jeho pracovný pomer na ministerstve zdravotníctva končí 15. júna. Martinovi Smatanovi ďakujeme za odvedenú prácu a nasadenie a želáme mu všetko dobré v ďalšej profesionálnej dráhe,“ uviedla.

Ministerstvo IZP plánuje posilniť

Ako Eliášová informovala, miesto generálneho riaditeľa IZP sa bude obsadzovať výberovým konaním. „O zrušení Inštitútu zdravotnej politiky ministerstvo zdravotníctva neuvažuje, práve naopak, plánuje ho posilniť. Analytická jednotka a zber dát je pre rezort dôležitým poradným orgánom a jedným z dôležitých interných podkladových dát pri rozhodovaní,“ dodala hovorkyňa rezortu.

Dôvodom majú byť nezhody

Podľa informácií agentúry SITA by mali z inštitútu v júni odísť aj jeho ďalší členovia. Dôvodom majú byť nezhody medzi IZP a novým vedením ministerstva zdravotníctva pri spracovávaní predikcií šírenia koronavírusu. Hovorkyňa ministerstva to však nepotvrdila ani nevyvrátila. Dodala iba, že na ministerstve zdravotníctva neevidujú žiadnu oficiálne podanú výpoveď iného člena IZP.

Agentúra SITA požiadala o reakciu Martina Smatanu, do uzávierky sa však nevyjadril.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Martin SmatanaZuzana Eliášová
Firmy a inštitúcie IZP Inštitút zdravotnej politikyMZ Ministerstvo zdravotníctva SR