Rooseveltova nemocnica vyhlásila verejné obstarávanie na stavbu novej nemocnice

Rooseveltova nemocnica
Vizualizácia stavby novej nemocnice v Rooseveltovej nemocnici s poliklinikou v Banskej Bystrici. Foto: www.facebook.com
Tento článok pre vás načítala AI.

Fakultná nemocnica s poliklinikou (FNsP) F. D. Roosevelta Banská Bystrica vyhlásila verejné obstarávanie na zhotoviteľa stavby novej nemocnice. Informuje o tom na sociálnej sieti.

Hodnota rekonštrukcie

Ako sa uvádza v Úradnom vestníku Európskej únie, celková odhadovaná hodnota rekonštrukcie a dostavby areálu nemocnice je 350 mil. eur bez DPH. Lehota na predkladanie ponúk je do 12. decembra tohto roka. Projekt financovaný z Plánu obnovy a odolnosti SR by mal trvať 68 mesiacov.

V termíne do konca septembra sme získali súhlasné stanoviská dotknutých organizácií, spracovali a pripravili finálne súťažné podklady pre verejné obstarávanie na zhotoviteľa stavby a vyhlásili verejné obstarávanie na zhotoviteľa stavby. Národná implementačná a koordinačná autorita, ktorá dohliada na prípravu a realizáciu projektov z plánu obnovy, nám v semafore označila splnené kroky na zeleno,“ uviedla nemocnica na sociálnej sieti.

Vyhlásenie verejného obstarávania

Víťaz verejnej súťaže by mal zabezpečiť komplexnú projektovú prípravu a realizáciu komplexnej rekonštrukcie a dostavby areálu nemocnice formou Design and Build, pri zachovaní štandardov a objemov poskytovanej zdravotnej starostlivosti.

„FNsP F. D. Roosevelta Banská Bystrica bude nemocnicou s prepracovanou logistikou, s vysoko efektívnou prevádzkou a prepracovaným manažmentom pacienta,“ uvádza sa v oznámení o vyhlásení verejného obstarávania.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie EU Európska úniaFNsP FDR BB Fakultná nemocnica s poliklinikou F. D. Roosevelta Banská Bystrica