Prešovský kraj bude v nedeľu očkovať Sputnikom, vakcínu dostanú stovky ľudí

Očkovanie, Prešovský kraj

Prešovský samosprávny kraj (PSK) začne v nedeľu 13. júna s očkovaním vakcínou Sputnik V. Vo vakcinačnom centre v Bardejove bude touto vakcínou zaočkovaných 800 záujemcov.

Veľkokapacitné centrá PSK aj v najbližších dňoch vykonajú vo zvýšenej miere najmä preočkovanie obyvateľov kraja vakcínami AstraZeneca a Pfizer/BioNTech, prešovská župa však zintenzívňuje aj očkovanie prostredníctvom výjazdovej služby. Najbližšie podá vakcínu Pfizer/BioNTech viac ako 1 500 ľuďom, z toho 280 osobám vo väzniciach v Prešove a Sabinove.

Pilotné očkovanie spustia v nedeľu

Ako informovala hovorkyňa PSK Daša Jeleňová, pre najbližšie dni od piatka 11. júna do pondelka 14. júna je pre štyri veľkokapacitné centrá PSK v Starej Ľubovni, Prešove, Poprade a Bardejove alokovaných spolu 7 400 vakcín proti koronavírusu.

Viac o téme: Koronavírus COVID-19 vakcína

Z toho je 1 800 vakcín od konzorcia AstraZeneca, 4 800 od Pfizer/BioNTech a 800 vakcín Sputnik V, ktorým sa bude očkovať v bardejovskom centre v Strednej priemyselnej škole technickej. V sobotu 12. júna v ňom zaočkujú a preočkujú 1 200 kusmi vakcíny Pfizer/BioNTech. Pilotné očkovanie vakcínou Sputnik V sa v centre uskutoční v nedeľu.

Registrácia pre Sputnik

„Z rezortu zdravotníctva máme na tento účel alokovaných 800 vakcín. Registrácia pre očkovanie touto vakcínou je otvorená pre obyvateľov 18+ a je možná aj cez náhradnícky registračný systém PSK na portáli www.psk-ockovanie.sk,“ informovala Jeleňová.

Dodala, že centrum v Humennom z dôvodu nenaplnenia stanovených minimálnych kvót počtu registrovaných, ktoré sú potrebné pre jeho prevádzku, ostáva tento víkend zatvorené.

Výjazdová očkovacia služba PSK bude pokračovať v očkovaní aj priamo v obciach kraja. Počas štyroch dní od soboty 12. do pondelka 14. júna a v piatok 18. júna by mala podať vakcínu Pfizer/BioNTech 1 280 ľuďom nad 60 rokov a ťažko zdravotne postihnutým.

Očkovanie vo vybraných lokalitách

Očkovať sa bude v 11 lokalitách – Jasenov, Zborov, Lendak, Kežmarok, Drienov, Ličartovce, Kapušany. Gregorovce, Radvaň nad Laborcom, Široké a Štrba. „V jednotlivých obciach bude výjazdová očkovacia služba podávať druhú dávku vakcíny Pfizer/BioNTech, v prípade Kežmarku pôjde aj o individuálne očkovanie nových záujemcov o očkovanie,“ spresnila hovorkyňa.

Zároveň uviedla, že výjazdová služba bude v utorok 15. a v stredu 16. júna očkovať aj v rámci Zboru väzenskej a justičnej stráže SR. Preočkuje približne 20 zamestnancov a takmer 260 odsúdených a obvinených vo väzniciach v Prešove a v Sabinove.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Daša Jeleňová
Firmy a inštitúcie PSK Prešovský samosprávny kraj (VÚC)