Novorodenecké oddelenie NsP Poprad dostalo 27 monitorov dychu

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať Diskusia
Poprad
Foto: SITA / Radoslav Maťaš

Monitory dychu sú účinnou pomôckou pri prevencii syndrómu náhleho úmrtia dojčiat

Novorodenecké oddelenie a jednotka resuscitačnej starostlivosti o novorodenca popradskej nemocnice dostali 27 monitorov dychu.

Nemocnici ich darovala Nadácia Križovatka, ktorá vznikla v roku 2008 s cieľom pomáhať deťom ohrozeným syndrómom náhleho úmrtia dojčiat (SIDS), informovala o tom hovorkyňa nemocnice Sylvia Galajda.

Z darov súkromnej spoločnosti a príspevku anonymného darcu sa nemocnici podarilo zakúpiť aj ďalších dokopy 15 kusov takýchto monitorov.

Snažia sa zásobiť všetky nemocnice

Nadácia Križovatka spolupracuje s Pediatrickým oddelením s JIS Nemocnice Poprad, a. s., už od roku 2010, keď mu prvýkrát darovala monitory dychu.

Oddelenie zase pomáha realizovaní projektu zapožičania monitorov dychu aj na domáce použitie. „Tento projekt nemocnica podporuje úspešne už niekoľko rokov. Do dnešného dňa sa mamičkám zapožičalo 448 monitorov dychu,“ uviedla Galajda.

Nadácia sa snaží vybaviť monitormi všetky pôrodnícke oddelenia v nemocniciach a jednotky intenzívnej starostlivosti na celom území Slovenskej republiky.

Ide o tie monitory dychu, ktoré sú jediným výrobkom na svete registrovaným ako zdravotnícka pomôcka (ŠUKL) a spĺňajú najnáročnejšie klinické skúšky zdravotníckych výrobkov. Sú zároveň jedinou účinnou pomôckou pri prevencii SIDS.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať Diskusia
Firmy a inštitúcie Nadácia KrižovatkaNemocnica Poprad