Nemocnica Košice - Šaca má na kyslíkovej liečbe šesť infikovaných pacientov, pre návštevy platia výnimky

Nemocnica Košice - Šaca
Areál nemocnice Košice - Šaca. Foto: www.facebook.com

V Nemocnici Košice – Šaca je hospitalizovaných šesť pacientov s potrebou kyslíkovej liečby s ochorením COVID-19. Informovala o tom hovorkyňa AGEL SK Martina Pavliková.

Operácie sú bez obmedzení

„V súčasnosti poskytujeme zdravotnú starostlivosť šiestim pacientom s ochorením COVID-19 na kyslíkovej liečbe a jednému na umelej pľúcnej ventilácii. Z radov zamestnancov evidujeme dvoch COVID-19 pozitívnych a žiadneho v karanténe. Zatiaľ sme nepristúpili k obmedzeniu plánovaných operačných výkonov, nakoľko k nemu však došlo v okolitých zdravotníckych zariadeniach, zaznamenávame zvýšený nápor pacientov, ktorí potrebujú operačný zákrok,“ uviedol riaditeľ Nemocnice Košice – Šaca Pavol Rusnák.

Viac o téme: Očkovanie proti koronavírusu na Slovensku

Zdravotnícke zariadenie je pripravené na očkovanie treťou dávkou vakcíny proti ochoreniu COVID-19. Aktuálne očkujú vo Vakcinačnom centre na Poliklinike na Vstupnom areáli U. S. Steel v utorky a piatky v čase od 7:00 do 15:00 pre registrovaných aj neregistrovaných záujemcov.

Testuje sa aj v nemocnici

V priestoroch nemocnice je požadované prekrytie horných dýchacích ciest respirátorom FFP2. Pacienti prichádzajúci na ambulantné vyšetrenia sú povinní preukázať sa dokladom o vakcinácii, o prekonaní ochorenia COVID-19 v období pred nie viac ako 180 dňami alebo dokladom o negatívnom výsledku RT-PCR alebo LAMP testu na ochorenie COVID-19 nie staršom ako 72 hodín od odberu, alebo dokladom o negatívnom výsledku antigénového testu na ochorenie COVID-19 nie staršom ako 24 hodín.

Pacienti, ktorí sa nedokážu preukázať ani jedným z požadovaných dokumentov, majú možnosť nechať sa otestovať v nemocničnom mobilnom odberovom mieste, prípadne im lekár navrhne vyšetrenie na konci ordinačných hodín. Toto neplatí pre pacientov urgentného príjmu.

Návštevy sú povolené len k dlhodobo hospitalizovaným a ťažko chorým pacientom, k zomierajúcim pacientom, kňazom za účelom podávania sviatostí a ostatným duchovným, pričom pre uvedené výnimky platia striktné pravidlá.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Martina PavlikováPavol Rusnák
Firmy a inštitúcie AGELNemocnica Košice - ŠacaU.S. Steel