Lengvarský a Krajči zanechali podľa Druckera zdravotníctvo vo výrazne horšom stave, odchádzajú sestry a lekári (video)

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Tomáš Drucker, Dobrá voľba

Ministri zdravotníctva Marek Krajči a Vladimír Lengvarský (OĽANO) zanechali podľa bývalého ministra zdravotníctva Tomáša Druckera (Dobrá Voľba) po dvoch rokoch slovenské zdravotníctvo vo výrazne horšom stave ako tomu bolo pred dvoma rokmi.

Návrh polovičného navýšenia miezd

Vláda na tento rok schválila 150 mil. eur navýšenie do zdravotníctva, čo je polovica toho, čo sľubovala a je to zároveň najmenej za poslednú dekádu,“ uviedol Drucker na stredajšej tlačovej konferencii.

„Vláda navrhla na mzdy zdravotníkom polovičné navýšenie oproti minulému roku, čo je najmenej za posledné obdobie, a to v čase, keď u nás vrcholila tretia vlna pandémie,“ dodal.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

VŠZP je podľa Druckera v ťažkostiach

Súčasná vláda SR podľa Druckera naplnila maximálne päť z 88 záväzkov, ktoré uviedla vo svojom Odpočte programového vyhlásenia vlády za zdravotníctvo. Napríklad Všeobecná zdravotná poisťovňa je podľa Druckera opäť vďaka tejto vláde v mnohých ťažkostiach.

„Táto vláda tiež povedala, že do piatich rokov postaví novú univerzitnú nemocnicu na Rázsochách a prijme zákon lex Rázsochy,“ pripomenul Drucker s tým, že od začiatku volebného obdobia sa však projekt vôbec nepohol. „Ide o jeden z mála projektov, ktorý má šancu využiť finančné prostriedky, ktoré získavame z Plánu obnovy a odolnosti,“ uviedol.

Odchádzajú sestry aj lekári

Podľa Druckera súčasná vláda navyše premárnila historické šance na nové nemocnice na Slovensku. Ako uviedol, miliardu eur z Plánu obnovy a odolnosti vláda nevyčerpá. „Už dnes máme informácie, že možno viac ako polovicu peňazí prealokujú mimo zdravotníctva. Nepostavia ani jednu nemocnicu,“ poznamenal Drucker.

„Odchádzajú nám sestry, odídu nám lekári, pretože tu nebudú mať kde študovať a nasledujúce obdobie zaplatíme veľmi tvrdo a draho za túto neschopnosť, ktorá prišla s touto vládou,“ uzavrel Drucker.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Marek KrajčíTomáš DruckerVladimír Lengvarský
Firmy a inštitúcie UNB Rázsochy Univerzitná nemocnica Bratislava RázsochyVláda SRVšZP Všeobecná zdravotná poisťovňa