Kežmarská nemocnica ponúka štipendium i prácu

Laptop 1385702_1920.jpg
Foto: Pixabay.com

Záujemcovia majú možnosť získať štipendium a následne pracovné miesto v jednom z deviatich odborov. 

Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, n. o., sa rozhodla osloviť študentov 6. ročníkov lekárskych a ošetrovateľských fakúlt na Slovensku a ponúknuť im už od tohto októbra mesačné štipendium až do júna budúceho roka.

„Následne, hneď po úspešnom ukončení štúdia, budú mať garantované pracovné miesto v jednom z deviatich odborov v kežmarskej nemocnici minimálne na dva roky,“ informoval Lorant Paugsch, poverený komunikáciou kežmarskej nemocnice. Študentom umožní nemocnica absolvovať aj potrebnú stáž, či neskôr pomôže pri prípadnom hľadaní ubytovania.

Výber z viacerých oddelení

Lekári si budú môcť vybrať prácu na oddelení anestéziológie a intenzívnej medicíny, na internom oddelení, či v špecializáciách geriatria, pediatria, neurológia, všeobecný lekár pre dospelých a gynekológia a pôrodníctvo.

Zdravotné sestry nájdu uplatnenie v odboroch zdravotná sestra a pôrodná asistentka. Viac informácií nájdu záujemcovia na stránke kežmarskej nemocnice.

Kežmarská nemocnica sa v minulom roku umiestnila na 4. až 9. mieste v hodnotení všeobecných nemocníc inštitútu INEKO. Kritériá pre hodnotenie nemocníc určuje Ministerstvo zdravotníctva SR a sledujú ich zdravotné poisťovne podľa vybraných ukazovateľov, najmä indikátorov kvality poskytovanej zdravotnej starostlivosti, spokojnosti pacientov, čakacích lehôt na operácie, hospodárenia a transparentnosti.

Zakladateľom Nemocnice Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, neziskovej organizácie, je mesto Kežmarok. Nemocnica má podľa zverejnených informácií rozhodnutie Prešovského samosprávneho kraja o prevádzkovaní odborov, ako sú vnútorné lekárstvo, chirurgia, gynekológia a pôrodníctvo, pediatria a neonatológia, OAIM (ARO), oddelenie dlhodobo chorých, geriatria, rádiodiagnostické pracovisko a dopravno-zdravotná služba.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Nemocnica Dr. V. Alexandra Kežmarok