Ktoré nemocnice sú najtransparentnejšie? Tohtoročný víťaz si opäť obhájil svoje prvenstvo

Roosveltova nemocnica v Banskej Bystrici
Rooseveltova nemocnica v Banskej Bystrici. Foto: www.facebook.com
Tento článok pre vás načítala AI.

Najtransparentnejšou nemocnicou roka 2023 je podľa aktuálneho hodnotenia inštitútom INEKO Fakultná nemocnica s poliklinikou F. D. Roosevelta (FNsP FDR) v Banskej Bystrici. Ako nemocnica informuje na sociálnej sieti, je pre nich cťou, že opäť obhájili prvenstvo, obstáli v hodnotení 25 indikátorov transparentnosti a otvorenosti a získali 92,5 percentuálnych bodov.

„Veľmi si vážime toto hodnotenie, pretože si uvedomujeme, že celková situácia v transparentnosti sa na Slovensku z roka na rok zlepšuje,“ zhodnotila výsledok riaditeľka FNsP FDR Miriam Lapuníková, s tým, že deklarovala odhodlanosť nemocnicu posúvať aj v tejto oblasti stále ďalej.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Takto sa umiestnili ostatné

Medzi piatimi nemocnicami s najvyššou mierou transparentnosti v roku 2023 sa podľa metodiky INEKO umiestnila na druhom mieste piešťanská Nemocnica A. Wintera, na treťom mieste Fakultná nemocnica Trnava, štvrtá bola Ľubovnianska nemocnica, n.o. a piata Fakultná nemocnica s poliklinikou Žilina.

„Najtransparentnejšou nemocnicou, ktorá je prevádzkovaná súkromným subjektom, sa stala tento rok NsP Trebišov, a.s.,“ informuje na sociálnej sieti INEKO.

Na celkové výsledky si ešte počkáme

Transparentnosť je jednou zo šiestich základných oblastí, ktoré sú už po deviaty rok predmetom komplexného porovnávania nemocníc zo strany inštitútu INEKO. Medzi ďalšie oblasti patria kvalita poskytovanej zdravotnej starostlivosti, skúsenosť lekárov, náročnosť diagnóz, spokojnosť pacientov a hospodárenie. Celkové výsledky hodnotenia Nemocnica roka 2023, spolu za všetky posudzované oblasti, budú zverejnené v pondelok 4. decembra.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Miriam Lapuníková
Firmy a inštitúcie FN TT Fakultná nemocnica TrnavaFNsP FDR BB Fakultná nemocnica s poliklinikou F. D. Roosevelta Banská BystricaFNsP ZA Fakultná nemocnica s poliklinikou ŽilinaINEKO Inštitút pre ekonomické a sociálne reformyĽubovnianska nemocnicaNemocnica A. Wintera Piešťany