Experti WHO pomôžu zlepšiť zdravotnícke dáta na Slovensku, Mikas misiu víta

Ján Mikas
Hlavný hygienik Ján Mikas. Foto: SITA/Úrad vlády SR

Zlepšiť manažovanie zdravotníckych dát na Slovensku rezortu zdravotníctva pomôžu experti Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO). Na brífingu po stretnutí s tímom WHO to uviedol minister zdravotníctva Michal Palkovič.

Rady expertov z WHO podľa neho Slovensku pomôžu lepšie zvládať krízy, či už zdravotnícke alebo migračné. Expertný tím sa počas štvordňovej misie stretne s predstaviteľmi Národného centra zdravotníckych informácií a Úradu pre dohľad nad zdravotnou starostivosťou.

„Poskytnú nám kompexný pohľad na to, akú sú naše dáta manažované, kde máme slabé miesta a na konci bude ich správa o tom, ako zefektívniť registre a zlepšiť tok dát,“ povedal minister zdravotníctva.

Ako uviedol hlavný hygienik SR Ján Mikas, kvalitné informácie sú základom kvalitných opatrení. Úrad verejného zdravotníctva podľa neho pracuje s množstvom údajov z hľadiska epidemiológie a radiačnej situácie, či hygieny výživy.

„Vítame túto misiu, nakoľko sme už počas pandémie komunikovali s jednotlivými expertmi,“ povedal. Podľa neho je veľmi dôležité pozrieť sa na kvalitu dát a vymeniť si skúsenosti s expertmi WHO. „Aby sme zrealizovali ich odporúčania a kvalitu týchto dát zlepšili,“ dodal.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ján MikasMichal Palkovič
Firmy a inštitúcie NCZI Národné centrum zdravotníckych informáciíSvetová zdravotnícka organizácia (WHO)ÚDZS Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťouÚrad verejného zdravotníctva