Drucker chce zachrániť projekt nemocnice Rázsochy, o pomoc požiadal aj prezidentku Čaputovú

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Nemocnica Rázsochy
Rozostavaná nemocnica Rázsochy. Foto: archívne, SITA/Alexandra Čunderlíková

Predseda Dobrej voľby Tomáš Drucker požiadal prezidentku SR Zuzanu Čaputovú o pomoc pri záchrane projektu štátnej nemocnice Rázsochy. V tlačovej správe apeluje na to, že Ministerstvo zdravotníctva SR nepoprelo informácie, že štát namiesto stavby Rázsoch opäť uvažuje nad kúpou rozostavanej nemocnice Bory od finančnej skupiny Penta.

So žiadosťou o stretnutie sa Drucker obrátil aj na predsedníčku zdravotníckeho výboru Národnej rady SR Janu Bittó Cigánikovú. Podľa jeho slov chce zabrániť tomu, aby štát urobil jedno z najhorších rozhodnutí v zdravotníctve za posledné desaťročia.

Predseda Dobrej voľby v pondelok vyslovil obavy zo spomalenia či útlmu projektu novej univerzitnej nemocnice Rázsochy. Podotkol, že Slovensko má historickú šancu financovať výstavbu tejto nemocnice z Fondu obnovy a odolnosti Európskej únie. Drucker upozornil, že termíny sú pri takom veľkom projekte mimoriadne napäté.

„Vláda má dnes ideálnu situáciu – má pripravené a vysporiadané územie, má k dispozícii peniaze z Fondu obnovy a jediné, čo majú urobiť, je dať projektu prioritu a začať poriadne pracovať. Takáto dobrá konštelácia na dostavbu Rázsoch tu ešte nikdy nebola a už sa nemusí opakovať,“ dodal.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Jana Bittó CigánikováTomáš DruckerZuzana Čaputová
Firmy a inštitúcie MZ Ministerstvo zdravotníctva SR