Do stavby urgentných príjmov ŽSK vloží 2,2 mil. eur

Stavba.jpg
Foto: Ilustračné, www.photl.com

Investícia si vyžiada 2,2 milióna na stavby a podľa Blanára približne ďalší milión na prístrojové vybavenie.

Dobudovanie urgentných príjmov v župných nemocniciach považuje Žilinský samosprávny kraj (ŽSK) za prioritu. Stavebnú časť vysúťažil v celkovej hodnote 2,2 mil. eur. Verejné obstarávania pre prístrojové a iné materiálno-technické vybavenie ešte zrealizujú jednotlivo v každej nemocnici.

„Predpokladáme, že pôjde o ďalšie prostriedky vo výške jeden až jeden a pol milióna eur. Elektronickými aukciami sa však ceny môžu znížiť, preto budeme vedieť konečné sumy špecifikovať až po ich ukončení,“ skonštatoval predseda ŽSK Juraj Blanár na kontrolnom dni výstavby urgentných príjmov.

Podľa Blanárových slov práce pokračujú aj napriek nepriaznivému počasiu takmer všade podľa plánov. Urgentné príjmy v Kysuckej nemocnici v Čadci a Dolnokubínskej nemocnici by mali stihnúť dokončiť ešte tento rok. V Liptovskej a Hornooravskej nemocnici sa budujú aj prístavby, prípadne celá nová budova, preto je proces náročnejší a ukončí sa až v budúcom roku.

V Trstenej stavajú novú budovu

„Najväčšou investíciou je budovanie urgentného príjmu v Hornooravskej nemocnici v Trstenej, kde budú práce vo výške 931-tisíc eur, pretože tu od základov staviame úplne novú budovu,“ priblížil riaditeľ odboru investícií ŽSK Vladimír Majtán.

„Časť musíme pristaviť aj k Liptovskej nemocnici v Liptovskom Mikuláši, tu je investícia 630-tisíc eur. Rekonštrukčné práce v Kysuckej nemocnici v Čadci budú okolo 396-tisíc eur a v Dolnooravskej nemocnici v Dolnom Kubíne 283-tisíc eur,“ dodal.

Riaditeľka odboru zdravotníctva ŽSK Anna Majbíková zdôraznila, že zakúpená technika bude spĺňať prísne európske normy a parametre. „Vzniknú tu úplne nové jednotky úrazovej starostlivosti, všeobecnej urgentnej starostlivosti, samozrejmosťou budú odborné ambulancie a ďalšie nevyhnutné priestory,“ dodala.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Dolnooravská NsP Dolný KubínKysucká nemocnica ČadcaNemocnica Liptovský MikulášNsP TrstenáŽSK Žilinský samosprávny kraj (VÚC)