Vydierač obral obeť o 10-tisíc eur, muž si na vyplatenie peňazí vzal úver v banke

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
peniaze, úplatok
Foto: ilustračné, Getty Images

BRATISLAVA/ROŽŇAVA 20. mája (WebNoviny.sk) – Obvineniam z vydierania čelí 33-ročný muž z Rožňavského okresu. Ako údajný sprostredkovateľ obral o poriadnu sumu jedného muža.

Ako agentúru SITA informovala košická policajná hovorkyňa Jana Mésarová, tvrdil mu, že sa o neho zaujímajú „istí ľudia“ a keď im nezaplatí 10-tisíc eur ublížia nielen jemu, ale aj jeho rodine a podpália mu dom. Vydieraný muž pod psychickým tlakom napokon požiadal v banke o úver a peniaze odovzdal.

Sprostredkovateľ” však žiadal ďalších 10-tisíc a hrozil aj použitím zbrane. Vystrašený muž sa však už obrátil na políciu. Ako uviedla Mésarová, počas vyšetrovania vyšlo najavo, že obvinený si príbeh o vyhrážkach zo strany „istých osôb“ vymyslel s cieľom získať peniaze.

Tie potom použil pre vlastnú potrebu. Policajti mu zaistili aj zbraň a bude podrobená expertíznemu skúmaniu. Začaté je aj trestné stíhanie pre nedovolené ozbrojovanie a obchodovanie so zbraňami, pričom sa skúma trestná zodpovednosť aj ďalších osôb. Obvinený je stíhaný vo väzbe a hrozí mu trest na štyri roky až desať rokov.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať