Výberová komisia rozhodla o vedení ÚĽUV, pokračuje v ňom etnologička Eva Ševčíková

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Ustredie ludovej umeleckej vyroby uluv.jpg

Ústredie ľudovej umeleckej výroby (ÚĽUV) bude naďalej viesť Eva Ševčíková, ktorá bola jeho vedením poverená od 1. januára. Ministerstvo kultúry SR (MK SR) o tom informovalo na svojej webovej stránke.

Dve ďalšie uchádzačky

Okrem Ševčíkovej sa o miesto riaditeľky ÚĽUV uchádzali aj Zuzana Šidlíková a Lucia Danišovská. Uchádzačky hodnotila sedemčlenná výberová komisia na základe ich životopisov, projektov, motivačných listov a hĺbkových pohovorov.

Záujemkyne podstúpili 11. a 18. júna neverejné a verejné vypočutie. Následne komisia zostavila poradie kandidátok a odporučila ministerke kultúry najvhodnejšiu. Šéfka rezortu Natália Milanová (OĽaNO) vzala výsledok výberového konania na vedomie.

Kariéra Ševčíkovej

Ševčíková vyštudovala dejiny umenia a etnológiu na filozofickej fakulte Masarykovej univerzity v Brne. Svoju kariéru začala v roku 1999 ako kultúrnovýchovná pracovníčka – lektorka v Slovenskej národnej galérii v Galérii insitného umenia v Pezinku.

Následne 13 rokov pracovala ako etnologička v Malokarpatskom múzeu v Pezinku. Pôsobila aj v ÚĽUV ako námestníčka pre Úsek starostlivosti o ľudovú umeleckú výrobu a tiež ako vedúca Muzeologického kabinetu na generálnom riaditeľstva Slovenského národného múzea. V roku 2004 získala výročnú cenu časopisu Pamiatky a múzeá v kategórií Expozícia – výstava.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Eva ŠevčíkováNatália Milanová
Firmy a inštitúcie MK Ministerstvo kultúry SRÚstredie ľudovej umeleckej výroby ÚĽUV