Vysokoškoláci v Trnave sa môžu zaočkovať priamo na univerzitách, na výber majú z dvoch vakcín (video)

Foto: archívne, SITA/AP

Trnavský samosprávny kraj zabezpečil možnosť očkovania pre študentov vysokých škôl, ich zamestnancov a rodinných príslušníkom priamo na pôde Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave, Trnavskej univerzity a Materiálovotechnologickej fakulty STU so sídlom v Trnave.

Záujemcovia si môžu vybrať jednodávkovú vakcínu Janssen alebo dvojdávkovú od konzorcia Pfizer/BioNTech. Informoval o tom na tlačovej besede spolu s predstaviteľmi trnavských vysokých škôl predseda Trnavského samosprávneho kraja Jozef Viskupič.

Očkovať budú počas tohto týždňa

Trnavská župa zabezpečila zdravotnícky personál a vakcíny, univerzity poskytli priestory a administratívne zabezpečenie.

Viac o téme: Očkovanie proti koronavírusu na Slovensku

Služba výjazdového očkovania priamo v priestoroch univerzít bude podľa Viskupiča k dispozícii počas tohto týždňa, v ktorom sa začína akademický rok.

Aktivitu ocenli aj štátny tajomník

Ak by bol záujem dostatočne vysoký, župa je podľa neho pripravená postarať sa o pokračovanie očkovania. V prípade vakcíny od Pfizer/BioNTech je samozrejmosťou zabezpečenie podania druhej dávky.

Aktivitu Trnavského samosprávneho kraja pri očkovaní vysokoškolákov ocenil štátny tajomník ministerstva školstva Ľudovít Paulis. Informoval, že ďalším vysokým školám je ministerstvo pripravené v prípade dostatočného záujmu o očkovanie vyslať očkovací autobus.

Majú prieskumy o zaočkovanosti

Predstavitelia Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave, Trnavskej univerzity a Materiálovotechnologickej fakulty STU so sídlom v Trnave informovali, že akademický rok začínajú prezenčnou formou, ale v prípade aktivít s väčším počtom študentov už zavádzajú aj prvky online vzdelávania.

Všetky tri vysoké školy majú prieskumy o zaočkovanosti študentov, zaočkovanosť deklarovalo približne 60 – 62 percent z celkového počtu.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Jozef ViskupičĽudovít Paulis
Firmy a inštitúcie Trnavská univerzitaTTSK Trnavský samosprávny kraj (VÚC)UCM Univerzita sv. Cyrila a Metoda v Trnave