V Nitre vznikla Knižnica Jána Kuciaka, na otvorenie prišli aj rodičia zavraždeného novinára (foto)

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Zľava: Britský veľvyslanec na Slovensku Nigel Baker, dekan FF UKF v Nitre Martin Hetényi a rodičia Jána Kuciaka otec Jozef Kuciak a matka Jana Kuciaková počas otvorenia Knižnice Jána Kuciaka na Katedre žurnalistiky a nových médií Filozofickej fakulty Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre. Nitra, 28. február 2024. Foto: SITA/Martin Havran
Tento článok pre vás načítala AI.

Na Katedre žurnalistiky a nových médií Univerzity Konštantína Filozofa (UKF) v Nitre otvorili Knižnicu Jána Kuciaka. Pomenovaná je podľa zavraždeného novinára, ktorý na katedre študoval a neskôr aj pôsobil. Slúžiť bude ako študovňa a otvorená bude každý pracovný deň okrem piatku.

„Nájdete v nej publikácie zamerané na investigatívnu a dátovú žurnalistiku, nové médiá, ako aj na iné s médiami súvisiace témy – oblasti, ktorým sa Ján Kuciak venoval v rámci svojej publikačnej, ale aj pedagogickej činnosti. Vďaka podpore Britskej ambasády takto nepriamo ostáva Ján Kuciak súčasťou výučby na našej katedre,“ uviedla Katedra žurnalistiky a nových médií UKF na sociálnej sieti.

Na otvorenie prišli rodičia novinára, zástupcovia Investigatívneho centra Jána Kuciaka, ako aj veľvyslanec Veľkej Británie Nigel Baker.

„S veľkou radosťou sme tento dôležitý projekt podporili. Bolo nám tiež cťou stretnúť jeho rodičov, ktorým Ján vždy dával veľa dôvodov, aby boli na neho pyšní,“ informovala britská ambasáda na Slovensku.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Ján Kuciak
Firmy a inštitúcie Investigatívne centrum Jána Kuciaka