Strana Za ľudí vyzýva ministra Druckera, aby urýchlene riešil potrebu a nevyhnutnosť školských psychológov

Zľava: Členovia predsedníctva strany Alexandra Pivková (tretia zľava), Tomáš Meravý (štvrtý zľava), podpredsedníčka strany Za ľudí Viera Leščáková (piata zľava), predsedníčka strany Za ľudí Veronika Remišová. Foto: SITA/Jana Birošová
Tento článok pre vás načítala AI.

Strana Za ľudí vyzýva ministra školstva, aby zakotvil do zákona povinnosť pre každú základnú školu mať na určitý počet detí školského psychológa.

Zhoršenie zdravia kvôli pandémii

„Ešte dôležitejšie je, aby na to dostávali školy zdroje, ktoré budú garantovať dlhodobú stabilitu,“ zdôraznila podpredsedníčka strany Za ľudí a riaditeľka školy Viera Leščáková.

Poukázala na to, že riaditelia škôl a učitelia upozorňujú na zhoršené psychické zdravie detí a pandémia COVID-19 túto situáciu z dlhodobého hľadiska ešte zhoršila. Vláda sa zaviazala v programovom vyhlásení, že podporí vytváranie bezpečného a zdravého prostredia v školách a ochranu duševného zdravia.

„Napriek tragickým udalostiam, ako aj incidentu, kde sa podarilo zabrániť na poslednú chvíľu ďalšej tragédii, minister školstva akoby neexistoval,“ hovorí Leščáková.

Mimoriadne dôležitá úloha

Podľa nej sa podporné tímy na školách zavádzajú veľmi pomalým tempom a v obmedzenom počte, platené sú z európskych zdrojov. Každý rok preto školy tŕpnu, či na ďalší školský rok bude môcť podporný tím zostať pracovať na škole.

Úloha školského psychológa je pritom mimoriadne dôležitá, vie odhaliť problém v zárodku a jeho práca môže reálne viesť k záchrane životov našich detí, upozornila Leščáková. „Pán minister, konajte, doteraz sme nepočuli od vás žiadne systémové riešenie,“ dodala.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Tomáš DruckerViera Leščáková
Firmy a inštitúcie Za ľudí - Kiskova politická strana