Šofranko sa vzdala funkcie členky Rady Fondu na podporu vzdelávania, poďakovala za podporu Matovičovi

Poslankyňa Mária Šofranko (OĽaNO). Foto: archívne, SITA/Branislav Bibel.

Poslankyňa NR SR Mária Šofranko (OĽaNO) sa vzdáva funkcie členky Rady Fondu na podporu vzdelávania (FNPV). Šofranko o tom informovala v tlačovej správe.

Novembrová nominácia

Uviedla, že ministerstvo financií ju v októbri 2022 nominovalo na túto pozíciu, pričom jej členstvo bolo dočasné, a to do júna 2023. Odmena za členstvo bola symbolická, vo výške 70 eur mesačne. Tejto odmeny sa chcela vzdať, legislatíva to však neumožňuje.

„Počas výberového konania na post nového riaditeľa FNPV došlo k zásadným udalostiam, keď som sa snažila chrániť verejný záujem a zabrániť vymenovaniu kandidáta, o ktorom existovali dôvodné pochybnosti, či spĺňa morálne atribúty na zastávanie danej pozície,“ vysvetlila Šofranko s tým, že si za všetkými svojimi rozhodnutiami dodnes stojí.

Prilepená na stoličku

Ako uviedla, pred niekoľkými týždňami jej bolo povereným premiérom a ministrom financií Eduardom Hegerom (Demokrati) oznámené, že sa nestotožňuje s jej nomináciou v rade.

„Považujem za prejav politickej kultúry prevziať zodpovednosť, pokiaľ nemám dôveru poverenej osoby z inštitúcie, ktorá ma nominovala do funkcie. Navyše, nikdy som nebola prilepená na žiadnu stoličku, preto som sa rozhodla k dnešnému dňu vzdať sa pozície členky Rady FNPV,“ vyhlásila poslankyňa a súčasne sa poďakovala za podporu Igorovi Matovičovi (OĽaNO) a tiež viacerým predstaviteľom akademického prostredia.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Eduard HegerIgor MatovičMária Šofranko
Firmy a inštitúcie Fond na podporu vzdelávaniaOĽaNO Obyčajní ľudia a nezávislé osobnostiStrana Demokrati