Síthová odchádza z inštitútu vzdelávania a mládeže, personálne zmeny sú vraj nezlučiteľné s vierou v lepšie školstvo

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Bývalá štátna tajomníčka ministerstva školstva Svetlana Síthová (vľavo). Foto: www.facebook.com
Tento článok pre vás načítala AI.

Bývalá štátna tajomníčka ministerstva školstva Svetlana Síthová odchádza z Národného inštitútu vzdelávania a mládeže (NIVaM). Svoje rozhodnutie odísť zdôvodnila personálnymi zmenami i situáciou v rezorte, ktoré označila za nezlučiteľné so svojím inkluzívnym vnímaním sveta i vierou v lepšie školstvo.

Nechcem a nemôžem byť súčasťou zmien, ktoré plánujú rušiť A variant špeciálnych základných škôl,“ uviedla na sociálnej sieti. Dodala, že nechce a ani nemôže byť súčasťou takej inkluzívnej reformy a katalógu podporných opatrení, ktoré nie sú na prospech deťom či kolegom a kolegyniam v školách.

„Existujú ľudia, ktorí veria, že ma umlčali, a to len preto, že nereagujem na ich provokácie. Lenže oni, žiaľ, nepochopili, že tam, kde hlúposť kvitne, je lepšie mlčať,“ napísala ďalej Síthová. Poďakovala sa tiež za podporu a zdôraznila, že napriek tomu, že odchádza, neprestane bojovať za deti.

Minister školstva Tomáš Drucker (Hlas-SD) pred niekoľkými dňami odvolal generálneho riaditeľa NIVaM Ivana Pavlova. Priamo riadenú organizáciu dočasne, kým nebude vymenovaný nový riaditeľ, povedie poverený poradca ministra Ján Hrinko. Ministerstvo uviedlo, že dôvodom Pavlovovho odvolania bola nefungujúca spolupráca zo strany NIVaM. Doplnilo, že chabá spolupráca NIVaM vyvrcholila tým, že inštitút vydal a distribuoval vlastnú metodickú príručku desegregácie vo vzdelávaní. Síthová pôsobila v NIVaM-e ako riaditeľka Odboru podpory formálneho vzdelávania. V minulosti bola štátnou tajomníčkou na ministerstve školstva pod vedením Branislava Gröhlinga (SaS).

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Svetlana Stíhová
Firmy a inštitúcie Národný inštitút vzdelávania a mládeže (NIVaM)