Prezident Kiska otvoril školský rok na gymnáziu v Modre

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Slovenský prezident Andrej Kiska a predseda Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) Pavol Frešo so žiakmi Gymnázia Karola Štúra počas slávnostného otvorenia školského roka 2016/2017. Modra, 5. september 2016. Foto: SITA/Marko Erd

BRATISLAVA 5. septembra (WebNoviny.sk) – Na gymnáziu Karola Štúra v Modre v Pezinskom okrese v pondelok otvoril nový školský rok 2016/2017 prezident Andrej Kiska. V priestoroch školy sa prezident slávnostne prihovoril k študentom aj ich pedagógom.

„Dnes je začiatok školského roka a do škôl nastúpili desaťtisíce detí. V prvom rade by som touto cestou chcel pozdraviť našich prváčikov, pre ktorých sa začína jedno z najkrajších, ale aj najdôležitejších období života. Prísť na jednu z našich škôl vždy pre mňa znamená zážitok, ale aj zodpovednosť. Lebo vy raz, milí študenti, budete sedieť na našich miestach. To, čo sa dnes naučíte, to, čo všetko pochopíte počas celého vášho štúdia, bude raz určovať, ako bude vyzerať naša spoločnosť o 20 či 30 rokov, keď vy ju budete riadiť. V tom je tá priorita školstva, tá obrovská dôležitosť,“ povedal prezident Andrej Kiska. Zároveň dodal, že školstvo potrebuje dostať v spoločnosti naspäť svoje miesto, ktoré si zaslúži.

Podľa predsedu Bratislavského samosprávneho kraja Pavla Freša, ktorý sa na otvorení školského roka v Modre zúčastnil spolu s prezidentom, sú dnešné deti nebojácnejšie ako tie v minulosti, a majú väčší prehľad o svete a o tom, čo sa deje v spoločnosti. „Dnešná mládež chce niečo vo svojom živote dokázať, je chtivá a bažiaca po vedomostiach a informáciách,“ povedal

Vznik gymnázia Karola Štúra v Modre sa datuje niekedy okolo roku 1594. Do roku 1674 na škole pôsobili jedni z najlepších evanjelických pedagógov v krajine a modranské gymnázium patrilo medzi najvýznamnejšie. Meno dostalo gymnázium po Karolovi Štúrovi, staršom bratovi Ľudovíta Štúra, ktorý sa v roku 1839 stal rektorom školy.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Andrej Kiska