Minister Peter Plavčan očakáva náročný školský rok

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Minister školstva Peter Plavčan. Foto: SITA/Marko Erd

BRATISLAVA 5. septembra (WebNoviny.sk) – Najvýznamnejším prvkom reformy výchovy a vzdelávania je učiteľ. Jeho úloha je nezastupiteľná. Na pondelňajšom brífingu pri príležitosti otvorenia nového školského roka v Základnej škole Milana Rastislava Štefánika v Ivanke pri Dunaji to povedal minister školstva Peter Plavčan.

Minister zároveň uviedol, že najvýznamnejšou úlohou, ktorú sa snaží rezort plniť v tomto programovom období, je zvyšovanie platov učiteľov. Pripomenul pritom, že od 1. septembra sa platy zvýšili a ministerstvo sa snaží o zvýšenie platov aj od budúceho roku.

Plavčan očakáva, že tento školský rok bude náročný pre učiteľov, pre odborných zamestnancov aj tých, ktorí sa budú snažiť naplniť jednotlivé prvky reformy výchovy a vzdelávania. Na záver dodal, že počas niekoľkých týždňov predstavia tézy nového programu výchovy a vzdelávania a predložia ich širokej odbornej verejnosti.

V Ivanke pri Dunaji v pondelok zároveň slávnostne otvorili prístavbu školy M. R. Štefánika. Ako uviedla riaditeľka školy Vlasta Koudelová, prístavba bola nevyhnutná, keďže počet detí v škole neustále narastá. Škola je totiž spádovou aj pre obec Zálesie a hlásia sa do nej aj deti, ktoré nemajú trvalé bydlisko v Ivanke pri Dunaji.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Peter Plavčan
Firmy a inštitúcie MŠVVaŠ Ministerstvo školstva vedy výskumu a športu SR