Niekoľko okresov musí zatvoriť stredné školy aj druhý stupeň ZŠ, rozhodli hygienici

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com.

Regionálne úrady verejného zdravotníctva (RÚVZ) v Dolnom Kubíne a Lučenci plošne prerušia od utorka 30. novembra vyučovanie vo svojich územných obvodoch na stredných školách a na druhom stupni základných škôl.

Viac o téme: Koronavírus

Prerušenie prezenčného vyučovania sa týka okresov Dolný Kubín, Tvrdošín, Námestovo a Lučenec. Vyplýva to z zverejnených vyhlášok vo vestníku vlády SR na stránke Ministerstva vnútra SR.

Výučbu prerušuje od stredy 1. decembra aj RÚVZ v Banskej Bystrici pre okresy Banská Bystrica a Brezno. Výučbu majú od pondelka prerušenú na základe RÚVZ aj školy v okrese Rožňava a Vranov nad Topľou.

Hovorkyňa Úradu verejného zdravotníctva SR Daša Račková v tlačovej správe 26. novembra informovala, že hlavný hygienik SR Ján Mikas vyzval všetkých 36 RÚVZ, aby v prípade alarmujúcej situácie v regióne uzatvárali školy. RÚVZ majú pri plošnom zatváraní škôl vo svojich územných obvodoch jeho plnú podporu.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Daša RačkováJán Mikas
Firmy a inštitúcie MV Ministerstvo vnútra SRRÚVZ Regionálny úrad verejného zdravotníctvaÚrad verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR